Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebben az esetben ki lett...

Ebben az esetben ki lett volna a hibás?

Figyelt kérdés

Tegnap autóval mentem mikor a piros lámpa előtt láttam,hogy torlódnak a kocsik,az előtt pedig egy nagyobb járdaszigeten várakoztak a gyalogosok.Gondoltam át engedem őket ha már úgyis meg kell állnom majd a lámpánál, de akkor észrevettem,hogy van nekik is lámpájuk és az éppen piros nekik így nem álltam meg.

De mivel 2x2 sávos úton volt ez, és ha én megállok és átengedem a gyalogosokat és valaki az én autóm takarásából kilép a másik autó elé az pedig elgázolja akkor ki a hibás?

Mert ugye én vezettem félre azzal,hogy átengedem, de neki meg nem szabadna kilépnie ha pirosat mutat neki.

Nekem lett volna bajom az esetből?



2012. nov. 10. 07:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha te elengeded, az a gyalogost nem menti fel az alól, hogy megbizonyosodjon arról, hogy a másik sávon is szabad az út.


Ha te elengeded, akkor a másik sávon közlekedö autósnak is kötelessége erre figyelni, mert a zebrán a gyalogosnak van elsöbsége.


Ha elüti a gyalogost, akkor a masik autós a hibás, te semmiképpen. Attól, hogy TE átengedted, a gyalogos még nem kötelestényleg átmenni, a masik sávban közlekedö viszont köteles erre figyelemmel lenni.

2012. nov. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Piroson soha ne engedj át gyalogost. Nem kell. Meg aztán esetleg rendőr meglátja, meg is bünteti. Persze rosszabb, ha elüti. Szóval azért ne legyen bűntudatod mert nem állsz meg a gyalogosnak akinek piros a lámpája!
2012. nov. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Első szerintem nem olvasta el rendesen. Nincs elsőbbsége olyan zebrán a gyalogosnak, ahol a lámpa piros neki. Ha meg egy autó elgázolja, semmiképp sem lesz az autós a hibás, mivel a gyalogos ment át piroson. Max neked lesz bűntudatod, hogy piroson elengeded a gyalogost. De igazából ez is az ő felelőssége, hogy annyi esze van. Attól, hogy elengedik, még nem kéne piroson átmennie.
2012. nov. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Rosszul látod #3-as. A másik autónak KÖTELESSÉGE megállni a zebra előtt megálló jármű mellett. A KRESZ ezt nem köti semmilyen lámpához, vagy egyéb elsőbbségi helyzethez. A gyalogos persze nyilván hibás, de a meg nem álló autó is.
2012. nov. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Janzinál a pont! Az egyik hely az 5 közül, ahol nem lehet előzni, az a kijelölt gyalogos átkelőhely (zebra), és a párhuzamos közlekedésben ha elhaladsz egy nem parkoló jármű mellett, akkor is ha épp megállt egy forgalmi helyzet miatt, attól az még előzésnek számít.


Így a vázolt forgalmi helyzetben a kérdés feltevőn kívül hibás lesz a gyalogos, mert tilos jelzésnél lelépett (akkor is ha a kérdező lemondott az elsőbbségéről) és hibás lesz a mellette elhaladó "zebrán előző" jármű is, már csak azért is, mert ilyen helyzetben bizony számítania kell a lelépő szabálytalankodó gyalogosokra. Oktatóm szavai fülembe csengenek, "alapelv: a gyalogos nem tudja a kreszt"

2012. nov. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

>> egyik hely az 5 közül, ahol nem lehet előzni, az a kijelölt gyalogos átkelőhely (zebra), és a párhuzamos közlekedésben ha elhaladsz egy nem parkoló jármű mellett, akkor is ha épp megállt egy forgalmi helyzet miatt, attól az még előzésnek számít>>


Kedves Renátó, az előzésről szóló 34 fejezet 9.a úgy rendelkezik, hogy ott tényleg tilos előzni, amennyiben "csak" egy kijelölt gyalogosátkelőhelyről van szó. Itt viszont egy működő lámpa van és 2x2 sáv irányonként.

Ha a saját sávomban normálisan haladok, az még nem minősűl előzésnek.

Azt äz autóst viszont, akinek zöldet mutat a lámpája és ennek ellenére megáll a zebra előtt, azt meg kellene bűntetni, hiszen káoszt és tömegszerencsétlenséget okoz !!

2012. nov. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Alex Fly ***** válasza:

Amit a t. válaszadók rendszeresen elfelejtenek:

KRESZ 36.§.

"(6) A párhuzamos közlekedésre alkalmas úttesten tilos

...

c) kijelölt gyalogosátkelőhelyen és közvetlenül a kijelölt gyalogosátkelőhely előtt másik jármű mellett elhaladni."

2012. nov. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!