Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért van az, hogy a legtöbb...

Miért van az, hogy a legtöbb tanulóvezető ott is kb.30-cal megy, ahol ötvennel is lehetne?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy nincs még rutinjuk, meg óvatosak, de én amikor tanultam vezetni, azért ahol lehetett 50-nel menni, ott mentem 50-nel. Különben az oktatóm rámszólt, hogy feltartom a forgalmat.
2014. szept. 25. 23:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem vagyunk egyformák. Másak az adottságok, más a rutin stb..


Amíg azt érzi biztonságosnak, addig menjen úgy. Azért tanuló..

2014. szept. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 SzilKa ***** válasza:
92%
Menjen annyival, amennyivel biztonságban tud vezetni. Te meg előzd meg szabályosan, ha zavar.
2014. szept. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
a tanulók többsége eléri az ötvenet, csak hosszú úton, mert nagyon óvatosan bánnak a gázzal. Ez az, ami sok idő, amíg kialakul az az önbizalom, hogy merjen viszonylag intenzíven gyorsítani az ember, és állandó sebességet tudjon tartani. Szerintem valszeg te is hasonlóan vezettél, csak ez "belülről" akkor másnak tűnt. :)
2014. szept. 26. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem sokkal jobban érdekelne, hogy miért van az, hogy sok NEM tanuló 30-cal megy 50 helyett, 60-nal megy 90 helyett, stb. Ez sokkal zavaróbb, mert ilyenből sokkal több van, mint tanulóból.
2014. szept. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
30%
Mert ezt tanítják. És reméljük nem ez rögződik majd beléjük a következő ötven évre.
2014. szept. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%
Ez egy visszatérő téma. Szerintem ha valaki, legyen tanuló vagy sem, egy bizonyos sebesség fölött nem érzi úgy, hogy uralni tudja a járművét, akkor igenis menjen lassabban a megengedettnél. Az esetek többségében minimális késedelmet okoz (max. 1-2 percre ragadnak be mögé a gyorsabbak, kivéve mondjuk a hegyvidéki utakat), cserébe nem kell lezárni az egész utat, mert a szerencsétlen felcsavarodott családostul a fára.
2014. szept. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

"Engem sokkal jobban érdekelne, hogy miért van az, hogy sok NEM tanuló 30-cal megy 50 helyett, 60-nal megy 90 helyett, stb. Ez sokkal zavaróbb, mert ilyenből sokkal több van, mint tanulóból."



Én ilyet elég keveset látok, ellenben a sebességhatárt 20-30-cal túllépőt annál többet.

2014. szept. 26. 12:05
 8/16 anonim ***** válasza:
Attól mert szabad ötvennel menni, nem azt jelenti hogy ötvennel kell menni. Mindig az útviszonyoknak megfelelően kell megválasztani a gépkocsi sebességét, ha úgy ítélem meg nem biztonságos lassabban megyek én is.
2014. szept. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nincs itt szükség semmi filozófiára, az legfőbb ok, hogy az oktató nem engedi hogy gyorsabban menjen, mert nem bizik a tanulóban (jogosan), illetve 30-nál jobban tud figyelni a forgalomra, kereszteződésekre, táblákra. Bizonyos esetekben városban az 50 olyan, mintha autópályán 200-al mennél, nagyon gyorsan kell dönteni, és a legtöbb sofőrt csak a rutin segiti ilyenkor, nameg a szerencse.
2014. szept. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ezaz, még magyarázzátok is meg, hogy minek kell T táblával 30al menni a belső sávban. Gratulálok.....
2014. szept. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!