Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » "Tanuló" jelzéssel előzékenyeb...

"Tanuló" jelzéssel előzékenyebbek a tapasztalt vezetők vagy épp ellenkezőleg kihasználják?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Érdekelne hogy megéri-e vennem T betűt az autóra. Ti hogy reagáltok ha ellőttetek egy friss jogsis megy? Őszintén! :)



2012. jún. 1. 21:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a szokásosnál is nagyobb távolságot tartok tőle, és jóval elnézőbb vagyok vele.
2012. jún. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%

Én anno nem vettem pont amiatt mert azt láttam mindenhol, hogy menekülnek az autósok a tanulóvezetők elől...

Szerintem max akkor vegyél ha gyakran lefulladsz, és akkor nem fognak rád dudálni.

2012. jún. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Beviz Elek ***** válasza:
100%
Gondolom minden ember más, a különbségeket a közlekedés folyamán vennéd észre (persze amikor már megtanultál és jobban tudsz figyelni másra). Én olyankor sokkal nyugisabb vagyok. Szeretek haladni, a megengedett sebesség + 10km/h-n működik az autó. A tanulókkal semmi bajom sincs, hiszen én is voltam kezdő és emiatt hiába bénáznak előttem, maximum mosolygok. Menekülni nem szoktam tőlük, egyszerűen csak megelőzöm ha lehet, hogy haladhassak. Engem az olyanok zavarnak, akiknek régebbóta van jogsijuk és nem tudnak vezetni!
2012. jún. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

előzékenyebb vagyok velük,mert senki se a jogosítvánnyal a kezébe született.ez is olyan mint a biciklizés,először csetlik-botlik az ember,zuhan olyanokat mint az ólajtó,utána mégis megtanulja normálisan és nem felejti el. :)minden képen rakd ki a kocsira,de leszarom tabletta legyen a kesztűtartóba :D mert lesznek köcsögök akik pofátlankodni akarnak veled.

volt már rá példa hogy a T jelzésű Punto szopätta meg a Golfot.túrta a seggét,megelőzni nem tudta 1 darabig mert a belsőbe ott volt a busz,mikor az lefordult utána mint az állat be a belsőbe szegény gyerek mellé bevágott és megfogta őket a lámpa.zöldnél úgy otthagyta a Puntos a másikat mint a szärt. :)(szerintem rajtafelejtette a jelzést)

2012. jún. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ez függ az emberektől mert minden ember más... de függ attól is milyen az autód, mert ha látják hogy egy új ötös BMW-re rakod fel a T betűt akkor biztos rosszul fognak reagálni... Én pl. nem raktam ki a T betűt (most vagyok 18, tavaly tettem le a jogsit, és akkor lett a családnak egy fiatalabb/komolyabb autója VW Jetta 2007)
2012. jún. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én kitettem, jellemzően jó tapasztalataim van vele:

Aki bunkó amúgy is az lenne, viszont előzékenyebbek, nagyobb távolságot hagynak. Besorolásnál jobban beengednek (igaz a 20 éves szaromat nem féltem ők meg a bömöst igen :P


Eco driving módon vezetek (kigurulás, motorfék) ilyenkor általában előzgetnek, de ez is jó mert inkább előttem legyen mint mögöttem... A T betű ilyen szempontból jobb is, mert hamarabb megelőznek így mindenkinek jobb...

2012. jún. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, sokat segítettetek. :)


Az átlag kezdőhöz képest jobb vagyok, legalábbis mindenki ezt mondja. Nem fulladok le, nem félek a helyzetektől...


Olyan nagyon vészeseket nem szoktam bakizni, ma volt egy olyan példul hogy lámpánál nem láttam a vonalat ahol meg kell állni és egy 3-4 méterrel előtte áltam meg. De egyből észrevettem és előre gurultam. (kanyarodó sáv volt azért nem láttam) Ilyenkor azért kellemetlenül érzem magam, hogy mit gondolhat aki mögöttem volt :)

2012. jún. 2. 10:10
 8/13 anonim ***** válasza:

Barátaim megleptek egy T betűvel az új atómon :)

Határozottan van különbség T, és anélkül.

Elég sokszor beengednek, nem dudálnak, nem sürgetnek, mindig hagynak megfelelő követési távolságot.(ennek kifejezetten örülök, mert utálom azokat a barmokat akik 2 méterre villognak mögöttem 100as tempónál)


10 éve már vezetek, sok helyen van, hogy ismerem a lámpák ritmusát, és nem megyek feleslegesen, hogy meg keljen állni, hanem lassabban gurulok, mióta van T nem dudálnak rám.


Szerintem rakd ki, és hagyd fent:)

2012. jún. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt vezető válogatja. A legtöbben biztos hogy előzékenyebben állnak hozzá(d),de vannak barmok is az úton, akiket ez még jobban felspanolhat,mert azt hiszik ők aztán tökéletesek. Egy példa. Skoda Favorittal megyek országúton 100km/h-val,és szinte mindenki megelőz,de amikor a KIA-val megyek (ami pedig nem egy nagy szám autó,de a skodrihoz képest igen), 95-nél már simán beállnak mögém,és nem érzik annyira kényszerűnek az előzést? Olyankor szinte csak a nagy kategóriás autók előznek meg,amik így is úgyis 140-re vannak beállva.
2012. jún. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Jogsi után minek a jelzés? Nem hinném, hogy ki szokták rakni, s azt sem, hogy értelme volna igazán. Az oktatóm azt mondta, "ha nagyon szarul vezetsz, minegy, hogy kint van-e a T, így is-úgy is utálni fognak, ha meg elfogadhatóan, akkor kit érdekel?", és szerintem igaza van. A tanulókkal amúgy előzékenyebbek az emberek, persze, nekik is bele kell jönni valahogy.
2012. jún. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!