Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Igaz ez? A Volán buszok...

Igaz ez? A Volán buszok utassal valóban nem tolathatnak?

Figyelt kérdés
Egy laza beépítésű külterületen lakok ahol a lakosság létszáma jó, ha eléri a 100 főt. Sajnos buszjárat nem érinti a területet ésszerű határokon belül (a legközelebbi buszmegálló 10 km-re található). Azonban átfut itt egy autópálya ami összeköt egy falut egy várossal amin a Volánnak egy járata közlekedik. Mivel autópálya ezért itt nem állhat meg. Ki/behajtó van a központunkban és megkerestük a Volánt, hogy mi lenne, ha kihajtana a pályáról itt is és megfordulás után visszahajtana, de azt mondták, hogy tolatva nem fordulhat busz meg, mert veszélyes csak akkor jöhetne le itt is a busz, ha építene az illetékes önkormányzat egy buszfordulót. Nincsen egyívű fordulási lehetőség a közelben. Természetesen az illetékes önkormányzat nem szeretne több milliós buszfordulót építeni pár embernek. Tudom a 100 nem sok és ebből 70% autóval jár, de a maradék 30%-nak meg szinte nincsen semmilyen közlekedési módja, mert vagy nincsen autójuk vagy még diákok és nem tudnak autót vezetni és hab a tortán, hogy a pályán útdíjat is szednek. Biciklivel meg segédmotorral 35 km-re van a város. A kérdés, hogy aki esetleg dolgozik (dolgozott) a Volánnál az tudja-e, hogy valóban van-e ilyen szabály, hogy a buszok nem tolathatnak csak egy ívben fordulhatnak-e meg?

2014. okt. 18. 09:46
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Az lesz. Am. a választások előtt kint vtak és természetesen megígérték a buszfordulót, de azóta semmi :) :)


Am. külterületen is biztosítani kell addig ameddig iskolás korú személy van, tehát 16 év alatti. Iskolabusz van is, de az csak napi 3x megy és csak a területileg illetékes faluba megy természetesen...


Ez a szabály pedig, hogy belterületen biztosítani kell a tömegközlekedést egy hülye szabály, mert egy faluban azért nincsenek borzasztó távolságok és az értelmesebb egyének ahelyett, hogy várnak a buszra elmennek gyalog vagy biciklivel a postára vagy a boltba.

Külterületi szempontból itt most a területileg illetékes Posta Hivatal 20 km-re van, a legközelebbi bolt 10 km és természetesen e 2 nem egy településen :)


De egyszerű igaz? :D

2014. okt. 18. 13:41
 12/16 anonim ***** válasza:

Akinek nehéz a járás vagy cipekedik ,beteg ,rossz az idő annak kell a busz a faluban is. Mikor külterületre költözik valaki vállalja a sokkal rosszabb ellátottságot cserébe gazdálkodhat és rezsije alacsony marad.


A falusi is reklamálhatna hogy pesten minek 4 -es metró eddig is bőven elvoltak nélküle ott, meg 10 ezerért össze vissza járhat ott az ember ,vidéken meg csak egy irányba jut el a duplájáért stb. Meg kell oldani valahogy a problémát helyileg ,de ne más kárára példálózz, mert rosszul veszi ki magát.

2014. okt. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Vszínű Te nem ebben a megyében laksz ezért leírhatnám a környező települések tömegközlekedési lehetőségeinek elemzését vagy anyagi lehetőségeit, egyéb tulajdonságokat akkor se éreznéd át.


Én nem azt mondom, hogy a falun belül közlekedő buszjáratokat szüntessék be csak annyit, hogy ha már ez a busz 1x erre jár akkor akár itt is megállhatna. Itt is vannak idősek akik nincsenek olyan fizikai állapotban, hogy letekerjenek napi 20 km-t sőt olyanok is akadnak akik már autót se tudnak vezetni, nah ők meg most ki vannak szolgáltatva, mert ugyan mindegyiküknek vannak gyerekeik, de nem kint laknak vagy ha igen, meg van a saját életük, egész nap oda vannak dolgozni, ügyeket intézni stb., de azért az idős néninek is be kellene jutni az orvoshoz ami ezzel a buszjárattal megoldható is lenne.


Am. én meg egy 20 éves ember vagyok aki eleve ide születtem a semmibe jóformán így ellehetetlenítve az életem és azért manapság nem olyan könnyű egy faluban/városban házat szerezni vagy éppen akár csak egy albérletet fenn tartani. Kiszámoltam, hogy ha albérletben laknék többed magammal az már annyiba bele kerülne, mintha mindennap bejárnék az autópályán autóval. Szted akkor most beköltözöm egy kb. 2 méteres sötét lyukba?


Azért vagyok egy kicsit pipa, mert mások hibájából kényszerülök ezen a sz*r helyen lakni és azért ember igyekszik kihozni a sz*rból is a legtöbbet kihozni.


Húú, ha tudnék így érvelni a polgármesternek, már másnap épülne is az a forduló, harmadnap már meg is állna a busz :D

2014. okt. 18. 14:43
 14/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom ez melyik megye,de a külterület az pl pestmegyében is külterület és semmi nincs, csak áram, meg földes út ami esőben bokáig érő sár...Te sem érted ,hogy ha kiköltözöl tanyára akkor kedvedért nem fogják odavezetni az autópályát meg a közműveket, buszt. Lényegtelen ,hogy a szüleid költöztek ki vagy te önszántadból,de mikor odamentek akkor sem volt ott semmi ,tehát tudták mi a helyzet, senki nem ígért mást. Vegyél egy Simsont 30ért aztán járj be azzal, nem eszik sokat. Addig is gyűjts aláírást és azzal menj be a polg.mesteri hivatalba, mert egy emberrel nem is fognak foglalkozni.Ha látják ,hogy sokan támogatnak ,jobban foglalkoznak veled. Érdemes helyi újságíróknak is szólni.
2014. okt. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Zsebvirág ***** válasza:

Én ismerem a problémát, régebben jártam arra. Van arra autópálya meg feljárat is rá, amit persze nem akartak szintén, de vki közben járt és lett. Ha már feljárót tettek oda pár emberért akkor sztem egy buszfordulót sem nagy ördöngösség megépíteni. Nagyjából annyi, hogy az érintett kereszteződést át kell alakítani, hogy nagyobb járművek is megtudjanak fordulni egy ívben (esetünkben egy busz). Meg leszúrnak egy buszmegálló táblás póznát és kész a buszmegálló. Csak segítséget kell erre szerezni (pl.: polgármester).


Sztem igaza van a srácnak és drukkolok, hajrá! :)

2014. okt. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség,hogy nem tolathat az ember.Kecskeméten láttam erre példát amikor a buszos(csuklós) kolléga tolatott kb. 100 métert,mert egyszerűen nem lehetett megfordulni sehol és az utca végén meg elég gányul volt megbontva az útburkolat.Amúgy sok embernek egy szimpla 12 méteres busszal is feladja a lecckét a tolatást.Én tavaly Hollandba egy 400 méteres zsákutcába navigált a GPS és amikor észre vettem nem pánikoltam,fogtam és kitoltam a nyergest.
2014. okt. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!