Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Valóban szemét vagyok hogy az...

Valóban szemét vagyok hogy az erőszakos nyomulós autósokat direkt nem engedem magam elé?

Figyelt kérdés

Nem szeretem azokat akik ugyan nem állítanak meg, de fékezésre, esetleg hirtelen sávváltásra kényszerítenek. Aki ha 30 centi hely van előtted már nyomja be a kocsiját eléd pofátlanul.

Meg mikor kijönne eléd, de a szembe sávba áll már, hogy enged be, vagy direkt kevés helyet hagy bekanyarodni szinte a szembe érkező bal oldalra áll hogy ne tudj befordulni csak nagyon óvatosan.


Az ilyenekt direkt sosem engedem magam elé!


És megjegyezte pár ember, hogy "miért nem engeded magad elé?" mire mondom, hogy "ha nem lenne ilyen erőszakos pofátlan, beengedném! De így szívja csak az újját!"


És még én vagyok a szemét...


Te az ilyen erőszakos autósokat segíted magad elé?

f



2014. júl. 4. 09:37
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem jól teszed! Ha "szépen" várna a sorára és nem agresszívoskodna akkor az elmondottjaid alapján beengednéd szóval meg van benned a tudatosság, ha lehet így kifejezni. :D
2014. júl. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
25%
Valójában te pont olyan erőszakos vagy mint az aki be akar pofátlankodni eléd. Inkább vállalod a centizgetést, vagy a rizikót, hogy seggbe vágod az előtted de nehogy már neked kelljen lassítanod. Idővel talán megtanulsz nyugodtabban vezetni és elfogadod, hogy vannak pofátlanul erőszakosan közlekedők, vagy te is közéjük fogsz tartozni.
2014. júl. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
33%

Régen én is nagyon tartottam magam a szerintem igazságos megoldáshoz, azaz akinek elsőbbsége volt azt beengedtem, vagy ha dugó van akkor cipzárelv alapján jöhetett, mindegy kinek van elsőbbsége. Akinek viszont nem, azt nagyon erőszakosan nem engedtem, és az sem zavart volna, ha megnyomja az én autóm oldalát (a legtöbb ember autób*zi, a kocsi a szeme fénye, engem meg nem érdekelnek a karcolások, úgyhogy a másiknak fájt volna jobban). Másik oldalról ha valahol érzésem szerint nekem volt jogos, hogy bemenjek, oda bementem, ha tört az autó ha nem.


Aztán kiderült, hogy az emberek mást éreznek igazságosnak. Mi van ha két ilyen igazság bajnoka találkozik? Legjobban látszik ez a megszűnő sávoknál. Van aki nem mer a sáv végéig várni, vagy azt tartja udvariasnak ha már korábban besorol a továbbhaladó sávba. Ez ugyan marhaság a közlekedésmérnökök szerint (is), KRESZ, logika tapasztalat szerint is, de a saját apám is ezt csinálja és egy barátnőm is. Az eredmény az, hogy a megszűnő sávból a végén is meg előtte is hol itt hol ott átsorolnak, és végül kétszer-háromszor gyorsabban halad.


Most 40 évesen már nem izgat különösebben a dolog. Ha valaki nagyon be akar jönni, a sáv vége előtt 200 méterrel beengedem. Ha utána még három, azokat is. Ha sietek egyszerűen átmegyek a megszűnő sávba, és a legvégén cipzár elvvel bemegyek. Azért az megmaradt az erőszakosságomból, hogy akkor viszont tényleg bemegyek, ha tetszik a másiknak ha nem. Nem is tudom KRESZ szerint ki lenne a hibás, ha koccannánk. De nem szokott gond lenni, udavariasak az emberek.


Végülis így jobban érzem magam. Hozzátartozik, hogy most vidéken élek, itt eleve sokkal türelmesebbek az emberek Budapesthez képest.

2014. júl. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Beviz Elek ***** válasza:
51%

Igen, valóban szemét vagy.

Mint már írták, teljesen fölösleges hogy két agresszív autós kakaskodjon.


Én az ilyeneket szívesebben engedem el, mert tudom hogy nem sokat fog zavarni előttem, ismeri a jobboldali pedált. Sokaknak viszont megalszik a tej a szájába, azt viszont megbánom ha beengedem magam elé, mert sokszor kísérgethetem km-eken keresztül.

2014. júl. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Annyi stressz van az életben. Enged be magad elé és ne ilyen marhaságok miatt akadj ki. Bemegy eléd, mert siet vagy akár mi. Ha úgy nézed, talán 2 mp-et veszítesz, ha koccanás van, akkor fél-egy órát.

Voltam én is olyan helyzetben, hogy az előttem lévő autót beengedték, viszont együtt voltunk és ő tudta az utat, így betolakodtam, persze utánna megköszöntem.

2014. júl. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!