Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Regisztrációs matrica cseréje...

Regisztrációs matrica cseréje csak új rendszámmal?

Figyelt kérdés

Új autómon két év alatt – kavicsfelverődés miatt – most kell cserélni negyedszer a szélvédőt. Eddig változatlan rendszám mellett a 3. regisztrációs matricánál tartok, a pótlásokat az okmányirodáknál intéztem.

A márkaszervizben a Casco ügyintéző jelezte, hogy negyedik regisztrációs matricát már nem fogok kapni, hanem helyette új rendszámtáblákkal kapom majd meg az újabb reg.matricát.


Kérdezem, tényleg így van? Hiszen ebben az esetben új forgalmi engedélyre is szükség lenne, miközben egy kétéves autóval más nem történt, mint négy alkalommal törte be a szélvédőt felverődő kavics.



#regisztrációs-matrica
2014. okt. 20. 15:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet 56. § alapján nincs ilyen.

De én inkább a kocsit cserélném le, ha két év alatt 4 szélvédő tört be kavicsfelverődéstől. Hol mész és mennyivel? Vagy a kocsi ilyen gyenge?

2014. okt. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kétszámjegyű főútvonalon, ahol sűrűn fordulnak elő két település között terményszállító pótkocsis teherautók, amiknek a kerékgumijaik bordái közé kavicsok szorulnak.

De volt már olyan utoléréses esetem, amikor a duplakerék között tégladarabot vettem észre, ezért pánikszerűen előztem.


Remélem, tényleg nem cserélik a negyedik matricánál a rendszámot.

2014. okt. 20. 17:09
 3/6 anonim ***** válasza:

Az előírás szerint csak akkor kell átrendszámozni az autót, ha a reg. matrica olvashatatlan, egyéb esetben bármennyit legyártanak belőle! Szóval most is "csak" 3500 lesz, ha azóta nem emelték...

:)

2014. okt. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Az a "szerencsém", hogy 10 %-os önrésszel kötöttem a Casco-t. A következő matricát már nem fogom fölragasztani, hanem csak állandóan a kocsiban fogom tartani.


A rendelet nem írja, hogy kizárólag felragasztott matricával együtt érvényes a rendszám, ha az ellenőrző rendőrnek betudom mutatni, úgy is el kell fogadni. Ezzel egy újabb szélvédőcserénél megspórolom az okmányirodai ügyintézést.

2014. okt. 20. 21:08
 5/6 anonim ***** válasza:

"A következő matricát már nem fogom fölragasztani"

Akkor olvasd el a fent említett kormányrendeletet rendesen

55. § (3) A regisztrációs matricát a jármű első szélvédőjén belülről – kívülről jól látható módon – a jobb alsó sarokban kell az ügyfélnek elhelyeznie.

2014. okt. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5-re válaszul:


96. § (1) Az ellenőrző hatósági személy az eljárása során a forgalmi engedélyt, illetve az ideiglenes forgalomban tartási engedélyt a helyszínen elveszi, ha


g) az új típusú rendszámmal rendelkező járművön nincs regisztrációs matrica elhelyezve, és azt a jármű vezetője nem tudja a helyszínen bemutatni, és a matrica utángyártására vagy egyedi gyártására vonatkozó kérelemmel sem rendelkezik.


Ismétlés és kiemelés a szövegből: "és azt a jármű vezetője nem tudja a helyszínen bemutatni"


Miután a kocsiban fogom tartani, ezért bármikor bemutatom az ellenőrző rendőrnek.

2014. okt. 21. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!