Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az relativ sebességtúllépés...

Az relativ sebességtúllépés ha pl. nagy gázzal indulok a lámpánál?

Figyelt kérdés
többen is mondták hogy jól vezetek, csak gyorsan hajtok. persze a sebességhatárokat betartva. megszegek ezzel bármit is?
2014. okt. 27. 12:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Már miért lenne az? Nem léped át az 50et rögtön állórajtból. Nálam is volt, hogy oktató mellett zöldre váltáskor megküldtem a gázpedált :) Jó érzés volt szépen folyamatosan váltani 4.-ig.
2014. okt. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%
A relatív sebességtúllépés az út és látási viszonyok függvénye. Ha dinamikusan indulsz, akkor nem tartod fel a mögötted levő sort, sokkal több autó átjut egy zöld cikluson, ezáltal csökken az útidő, a fogyasztás és a légszennyezés is. A szabályokat pedig a csigák szegik meg az indokolatlan feltartással.
2014. okt. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
48%

csak a pénztárcád bánja a dinamikus indulást. egyébként jópofa dolog pdlógázzal induni, kivéve, ha még keresztbe a piroson átslisszan egy versenyző...

nos, akkor annyi volt...

2014. okt. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

Óriási tévedés az a hit hogy a dinamikus gyorsítás többe kerül. A pillanatnyi nagy teljesítmény majd huzamosan egyenletes kis fordulat kevesebbet fogyaszt, mint a hosszú ideig tartó közepes fordulatszámú, ingadozó üzem.

Nem beszélve a forgalom lassításáról a zöld hullámból való kiesésről!

Ez legalábbis a saját, éppen több, mint 36 éves vezetői tapasztalatom, jó pár százezer kilométer megtétele után. De biztos vannak itt nálam okosabbak is.

2014. okt. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem sebességtúllépés, maximum csak baromság, mert jobb eséllyel ütközöl össze a narancssárgára érkező autósokkal vagy gyalogosokkal. Ezen kívül a nagyobb zajhatás miatt bunkóság is - enélkül is épp elég nagy a közlekedési eredetű zajártalom.
2014. okt. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Biztos hogy költséghatékony a nagy gáz olvastam interneten szakik szedték össze 10 pontban a benzin spórolást.

Hát én biztos hogy nem tartok fel senkit, ugyanakkor körültekintően vezetek mert nem célom a baleset. Csak úgy útálom a tötyimötyit... legalábbis Szegeden ezt tapasztalom..

2014. okt. 27. 14:05
 7/16 anonim ***** válasza:
Ja, úgy könnyű. Szegeden élvezet vezetni! Nem is emlékszem, mikor kerültem ott legutóbb dugóba még a nagy körforgalom építése, meg a villamosbővítés idején. De vannak más városok is, ahol helyenként mindennapos a dugó!
2014. okt. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Dinamikus indulás és dinamikus indulás között is van különbség.

Nem sokkal hangosabb szerintem simán rendesen elindulni, felpörögni 1-esben mondjuk 25-30km/h-ra és úgy váltani utána gyorsabban felfelé és elérni az 50-et.


És persze van a kilövés. Pl 2 sávos út, külső sávban vagyok, ami a lámpa után megszűnik. Akkor igen, padlógázzal indulok, hogy még időben gond nélkül, balesetmentesen bemehessek a belsőben haladó kocsi elé.


Ezzel szemben van aki áll mint a p.cs a lámpánál, nagy nehezen elindul a lábujjával simogatva a gázpedált.


A relatív sebességtúllépés az amikor nem léped túl a sebességhatárt, de mégis túl gyorsan mész ahhoz, hogy elkerülj egy balesetet vagy problémát. Pl ha látod, hogy egy zebra lesz előtted az úton, akkor úgy kell megválasztanod a sebességedet, hogy időben elsőbbséget tudj adni a kilépő gyalogosnak. Ez kicsit bonyolultabb dolog, mert nem beszélhetünk erről, ha a bokor mögül szó szerint kiugrik az utolsó másodpercben egy gyalogos eléd.

2014. okt. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Végülis nem azt írtam hogy padlógázzal megyek mint állat! De ha elindulok egyesbe, nem váltok egyből ahogy a legtöbben teszik, éppen hogy gurul már vált, én kihúzom rendesen, mindig csak nézem a visszapillantót hogy még el se indult szinte.. és ha én vagyok elől, garantált hogy végigmegyek a zöldhullámban. Vagy az auchan fele van egy nagyobb körforgalom (ott dolgozom) és általában ha üres, mindig úgy lelassítanak hogy majdnem megállnak. Nem értem ezt a felfogást, én ha látom hogy üres, azért elég tempósan belemegyek, de agyfszt kapok ha lelassít előttem a nagy semmi miatt.

Ritkán, de azért néha találkozok hasonló temperamentumos sofőrrel is mint mondjuk én, na olyankor tényleg élvezet vezetni :D érzem a haladást..

2014. okt. 27. 20:08
 10/16 A kérdező kommentje:
de akkor a lényeg, hogy nem szegek semmi szabályt.. akkor marad ez a közlekedési morálom
2014. okt. 27. 20:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!