Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az relativ sebességtúllépés...

Az relativ sebességtúllépés ha pl. nagy gázzal indulok a lámpánál?

Figyelt kérdés
többen is mondták hogy jól vezetek, csak gyorsan hajtok. persze a sebességhatárokat betartva. megszegek ezzel bármit is?
2014. okt. 27. 12:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Helyes! Kereszteződésben természetesen figyelni kell, nem is annyira a pirosba szabálytalanul belógókra, mert azok rendszerint folyamatosan jönnek egymást vonzva, akárcsak a birka gyalogosok, hanem a megkülönböztetett jelzésű járművekre! Attól, hogy zöld a lámpa nem indulhatsz ész nélkül mert azoknak elsőbbségük van!
2014. okt. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

persze, figyelek, főleg hogy itt elég sok nyugdíjas vezet! múlthéten úgy akart sávot váltani, hogy jött rám, és csak a visszapillantót nézte, jobbra nem nézett el hogy ott megyek vele párhuzamosan!!!! nem hittem a szememnek hogy van ennyire birka ember, nem látja a kocsit saját maga mellett?

60 fölé kellett gyorsítanom, hogy bemenjek elé, a rohadt állatja! hü de felidegesítenek ezek.. két kézzel fogja a kormányt, szinte folyik a nyála tátott szájjal vezet más dimenzióba van látszik rajta.. áhh hogy a fenébe nem vették még el az ilyennek a jogsiját..

2014. okt. 27. 21:43
 13/16 A kérdező kommentje:

ha meg fékeztem volna, a mögöttem haladó sor miatt úgyis belémjött volna, mert nem bírtam volna lemaradni.

remélem máskor egy kamion alá próbál meg besorolni, majd megtanulja hogy szét kell nézni. habár ha eddig nem ment neki..

2014. okt. 27. 21:44
 14/16 anonim ***** válasza:
Fiatalon jó ösztönökkel megúszod, aztán pedig a rutin a kulcsa mindennek. Rájössz, hogy olyan ez, mint egy sakkjátszma. Amikor már miden apró rezzenést látsz, szemed minden mozgást felmér, agyad minden variációt pillanatok alatt feldolgoz, akkor már gyakorlatilag miden vészhelyzetet ki tudsz kerülni, bárki bármit csinál körülötted. Nálam ez cirka 25-30 év alatt alakult ki. Minden csak gyakorlat kérdése. De soha nem szabad túl magabiztosnak lenni!
2014. okt. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Igazad van, meg jó volt anno az oktatóm! Összehaverkodtam vele, és a családi útjaira is én vittem megyéken át, és végig tanított. Na meg fater sofőr volt világ életébe, úgyhogy jó gént örökölhettem.

Pizzafutár ismerősöm kb. 10 éve nyomja, mondta hogy már vagy 1000 balesete lett volna, ha nem figyel jobban másokra mint a kresz szabályokra szinte, hiába van elsőbbsége stb. látja előre mit fog a másik csinálni

2014. okt. 27. 22:02
 16/16 anonim ***** válasza:
Akkor könnyű neked. Nekem annak idején csapnivaló oktatóim voltak, bár tehetségem valószínűleg volt, folyton csak bénáztam. Aztán magamtól tanultam meg mindent. Sajnos a közlekedők legalább 80%-a gyakorlatilag nem lát maga körül semmit, Bármely szituációban csak totyogni mer, egyenes úton viszont száguldozik, mint állat és ész nélkül előz, aztán ha jön valaki folyamatosan feltart. tudomásul kell venni, hogy ez nem egy intelligens ország közlekedésileg sem. De tőlünk keletebbre még rosszabb, bár ez nem vigasztal.
2014. okt. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!