Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem szondáztatnak...

Miért nem szondáztatnak többet a rendőrök?

Figyelt kérdés

Folyamatosan halnak az emberek az utakon ittas vezetés miatt, és a hatóság nem tesz semmit. Soha nincs semmilyen közúti ellenőrzés péntek-szombat este sem! Ha rajtam múlna, akkor egy nagyobb vidéki rendezvényvény egyetlen autó se tudná elhagyni a környező pár utcát anélkül, hogy megállítanák. Gyorsan megtanulná a nép, hogy nem vezetünk ittasan!


Az elmúlt 4-5 évben szinte minden hétvégén éjszaka mentem valami szórakozóhelyre, koncertre, bárhova, és soha egyetlen egyszer sem állítottak meg sem engem, se az ismerőseim. Akkor mi tartja vissza az embereket, akik maguktól nem fogják fel?


2014. nov. 2. 23:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A rendőröknek senki nem fizeti meg azt, ha a kiadott feladatukon kívül mást is végeznek. Kinek kell az, hogy a szolgálat után még bent maradjon jelentéseket írni?

Az alkoholvizsgálat, mint feladat pedig nem cél, mert viszonylag kevés az elkövető, így nem lehet hatékonyan pénzt behajtani. A sebességmérés sokkal kifizetődőbb!

2014. nov. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Leírva még egy alkohol-okozta baleset is sok.

Viszont a klasszikus szerint nem lehet minden pofon mellé rendőrt állítani.

A többség, az előírás szerint közlekedők, zaklatásnak vennék/vehetnék, ha gyakran megállítanák őket szondázásra.

.

Miér állítanák meg a szórakozóhelyre menőket? Ott fognak inni...

2014. nov. 3. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Arról nem beszélve, a rendőröknek is van munkaidejük és beosztásuk, oda mennek és azt teszik ami elő van írva.
2014. nov. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az alkoholos befolyásoltság miatt bekövetkezett szabálysértések száma nagyon lecsökkent a zéró tolarencia bevezetése óta.
2014. nov. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű. Ha az ittast elkapja, elveszik a jogsiját ,nem vezethet X ideig. Ez Orbánnak nem biznisz , sőt minusz, mert akkor nem fog hatalmas adótartalmú üzemanyagot sem venni, leteszi a kocsit stb

Bezzeg a trafipax, az jó biznisz, küldhetik a 30-50 -100ezres csekkeket akár hetente is és megállítani se kell senkit kényelmes gyors.

2014. nov. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"Miér állítanák meg a szórakozóhelyre menőket? Ott fognak inni..."


Te sem gondoltad komolyan a kérdést, ugye?



A rendőrök is beosztás szerint dolgoznak. Igen, be kéne osztani őket, hogy szűrjék az ittas vezetőket!

2014. nov. 3. 21:45
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem komolyan gondolta. Visszafelé szokás részegen vezetni, nem odafelé :D


Megnéztem a '12-es KSH statisztikát, a közúti balesetek ~11%-t alkoholfogyasztás után okozzák. Ez mondjuk tényleg durva.

2014. nov. 4. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!