Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Rendőrök miért nem büntetik...

Rendőrök miért nem büntetik meg az úton lévő csoportos gyalogosokat vidéken?

Figyelt kérdés
Gondolom másnak is teli a töke a sok idiótával, akik falun a buszhoz és vonathoz csoportosan a kocsiúton gyalogolnak. Pedig van járda is, de nekik cigi és pletyka közben a kocsiúton kell!(Elfoglalva fél forgalmi sávot)

2014. okt. 5. 22:47
 1/8 anonim ***** válasza:
41%

Ha nem főúton haladnak akkor mi velük a probléma? Oké rossz kerülgetni őket meg minden egyéb, de manapság a legtöbb vidéki településen főleg a kisebb utcákba pocsék minőségű járdák vannak, ahogyan mi is szép városban élünk de az utcánk is szép ugye de egyes részeken a járda szinte használhatatlan állapotban. Enyém is csak azért jó mert tavaly veszélyesség tettem amikor a teherautóról dobáltam le a sok fát és felrepedt feltört meg besüllyedt több helyen és ugye balesetveszélyessé vált, ezért betonozhattam újra, mert mondták az önkormányzatnál hogy mivel az én hibámból sérült meg, így nekem kell állnom a költségeket, de ha magam is megtudom oldani a dolgot, akkor elnézik az ügyet.

És én magam jóval olcsóbban meg is csináltam mint hogy kifizessek egy brigádot jó sok pénzért akik azt a közel 2 négyzetmétert megcsinálják, én meg legalább 5 négyzetmétert csináltam meg ha már nekiálltam, és szabályosan mert leellenőrizték.


De visszatérve a témára igazad van abba amit mondasz hogy ez idegesítő, de nem túl forgalmas úton ki lehet őket kerülni nem?

Akkor mi a probléma, ha meg nem lehet majd ők félre állnak, ha van annyi eszük.


Én számtalanszor belefutok ilyenekbe sőt még egy sötét utcába is volt hogy 4-5 ember az útközepén sétáltak de fényszóró van az autón, kis utcákba nem baj ha lassabban megy az ember mert akár egy kutya is kiugorhat a semmiből, ha meg a fényszórók jól vannak beállítva akkor már időben észre kell venned az illető(ket).

2014. okt. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező pl. azért mert sz@r a járda. Én pl. amikor jövök haza a gurulós bőröndömmel rendszerint a falut keresztül szelő fóúton teszem mivel azon a sz@r járdán nem lehet normálisan elhúzni. Ellenben lehet az út szélén is gyalogolni nem kell a közepén bár szerintem egy csöppet túlliheged. És amikor gurulós bőrönd nélkül megyek akkor azért felmegyek arra a sz@rra, de néhol le kell lépni mert nincs is.
2014. okt. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2 vagyok+ ha te arra gondolsz amikor a kis 15 éves hülye gyerekek a cider "bu.i vízzel" a kezükben az út közepén sétálnak na akkor elhiszem, hogy felmegy benned a pumpa, de szerintem az átlagos esetekre gondolsz szóval mivel nem akarunk egy bokatörést kockáztatni az úton gyalogolgatunk, jobb esetben szemben a forgalommal, hogy ne hátulról üssenek el. :D
2014. okt. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#2: próbáld ki a gurulós táskád Budapesten a Váci úton, mondjuk a belső sávban. Esetleg tudom javasolni a Hungária Krt. -t

A rossz járda nem mentség.A járda jó lenne, de az út rossz és felférne a járdára egy személykocsi mit reagálnál?

2014. okt. 5. 23:33
 5/8 anonim ***** válasza:

Kérdező:

A Váci út, vagy a Hungária körút: a kérdésed, nem erről szólt (amúgy, Pesti ember révén, mind a kettőt jól ismerem - ott, a járdára, nincs panasz, mert eléggé széles).


Visszatérve a kérdésre: kaptál normális hangnemben választ. Ugye, te sem gondolod komolyan, hogy mindenki, bólogatni fog neked?

Rossz a járda - ez van. Nehogy mindenkit, odaparancsoljanak, mert te neked, nem tetszik, hogy az úttesten gyalogolnak.

Kocsiút: ilyen fogalom nem létezik. Autóút igen, de azon, nem közlekedhetnek gyalogosok. A kérdésedben, mégis, úttestről van szó.


A rendőrségre térve: ők sem lehetnek, minden oszlopnál, hogy mindenre odafigyeljenek.

2014. okt. 6. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nézd, faluhelyen sokszor nem szabványosak és helyenként hiányosak/hiányoznak is a járdák, ahogyan gyakran nagyvárosok külső területein is. Ha egy ilyen helyzetben koncentrált gyalogosforgalom jelentkezik, mert megjött a pesti gyors, akkor nehezen várható el az, hogy mindenki beálljon libasorba és végigbotorkáljon a szétmállott, kocsibejárókkal tűzdelt, alig megvilágított járdán.
2014. okt. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Legtöbb faluban nincs rendes járda, csak az ott lakók kézügyességén és pénzén szándékán múlik hogy egyáltalán kerül e oda aszfalt vagy sem. Egyik szépen lekövezi ,másik már földesen hagyja 10 centis kiálló gyökerekkel.A fák bokrok ágai meg a szemedbe lógnak, és mehetsz laposkúszásban néhány ház előtt. Télen meg nem takarítják.

No meg ott a sok ezer hatalmas nyálcsattogtató acsarkodó kutya akik a rissz rossz ingatag lyukas kerítésen át próbálják a kezedet szatyrodat szétharapni. Nem szívesen sétál az ember 10 centire ezektől.

2014. okt. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A járda tökéletes, gyalog én is ott közlekedek.
2014. okt. 7. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!