Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi értelme van a küllő prizmának?

Megasztar01 kérdése:

Mi értelme van a küllő prizmának?

Figyelt kérdés
Előlről,hátulról nem látszik csak jó esetben az autós ha meglátja oldalról ha már nem késő?!Amúgy nekem már nem tudom hányat leloptak,a kerékpártárolóba letörik vagy éppen lerepül! Aki ettől várja a biztonságosabb közlekedést az nem sokat ért a dolgokhoz!Engem egy hülye autós nappal lökött fel egy keresztesődésben majdnem és utánna elmenekült de a városban utólértem és azt mondta nem látott!/kocsmáros volt!!!!/Ja és főúton mentem!Ja voltak küllő prizmáim is! Tudom az estére való!?

#Kerékpárbiztonság
2014. nov. 6. 20:04
 1/7 petizacc ***** válasza:
85%
Este tök sötétben ha átmész egy kereszteződésben az oldalról jövő autós/motoros akárki könnyebben észrevesz.
2014. nov. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha ki lettél volna világítva, mint a parlament, akkor is fellökött volna. De egyébként én sem arról szoktam észrevenni a biciklist, hogy villog a kereke.
2014. nov. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Dörmögő ***** válasza:
100%
Küllőprizmát természetesen nem láthatod elölről vagy hátulról. Arra való hogy éjszaka láthasd azt a szerencsétlen biciklist amelyik kimerészkedett a tök sötétben és felszerelte a kerekeit prizmával mert szeretne ép bőrrel haza is érni. Például mikor mész kocsival az úton, a biciklis meg álla kereszteződésben mert szeretne átjutni az úton akkor csak a prizma miatt tudod észrevenni időben. És azért kell egy kerékre két prizma hogy láthatóvá váljék hogy az a bicikli áll-e vagy megyen. Nem hiszem hogy ezt a nagyságrendileg fillérekbe kerülő figyelemfelkeltő alkatrész szükségességét meg kellene egyáltalán kérdőjelezni.
2014. nov. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mert az egy kiegészítő dolog.
2014. nov. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Pl hogy jobbkezes utcánál éjjel lássa az autós hogy ott a bicajos a jobb oldali utca sarkán és átengedje..Naiv vagyok ,úgyse fogja...
2014. nov. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ki veszi észre küllőprizma nélkül a kereszteződésnél áthaladó azt a kerékpárost, akinél nincs bringa?
2014. nov. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem létfontosságú oldalról is látszani. Ha egy amúgy is drabális méretű kamiont végigprizmáznak oldalt, akkor egy sérülékeny, védtelen kerékpárost miért is ne tennénk küllőprizmák segítségével 3

láthatóbbá?

2014. nov. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!