Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Büntethetik ezért a rendőrök?

Büntethetik ezért a rendőrök?

Figyelt kérdés

Egy meg nem nevezett településen élek, és későesténként, a sötétben egyre több traktort látok előttünk elmenni úgy, hogy hátul bekapcsolva maradt a munkalámpa.

Közúton való közlekedéskor véleményem szerint le kell oltani a munkalámpát, hogy a mögötte haladó gépjármű vezetőt ne zavarja a látásban...



2014. dec. 6. 18:47
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
*ne zavarja vezetés közbe
2014. dec. 6. 18:49
 2/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Igazad van. DE...ha belegondolsz,ha késő éjszaka mozgatják a munkagépeket akkor valószínűbb hogy "útvonalengedélyük" sincs...:)Mit számít a munkalámpa.

Hagyományos világítás legalább látható rajtuk?

2014. dec. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

"Egy meg nem nevezett településen élek"

hát igen, ez hatalmas titok. :)

2014. dec. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

#2

Persze, hogy látható, az is működik.

Haverommal éjszaka az egyik szomszédos településről jöttünk haza, amikor egy traktor haladt előttünk, bekapcsolt munkalámpával, engem és haveromat is zavarta.

Amikor megelőztük az illetőt, hosszasan dudált rá haverom, hogy a vegye a lapot a traktoros.

2014. dec. 6. 19:24
 5/18 anonim ***** válasza:

Elméletileg ki kellene, hogy legyen.

Csak azt nem tudom mi van olyankor ha olyan munkagép van utána ami komolyabb.

2014. dec. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

A traktoros egyáltalán nem hülye, és felelőtlen...egyszerűen a maga módján hívja fel a figyelmet egy lassú járműre, ami bármi meglepetést okozhat...


azontúl a traktoros fáradt, menne haza a francba, leszarja a kreszt.


a trakesz elég veszélyes jószág, én nem dudálnék, hanem kikerülném, oszt jóóccakát...

2014. dec. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Hivatalosan ki kellene. De így belegondolva bizonyos esetekben lehet hogy jobb ha fel van kapcsolva.


Én jártam már úgy este motorral hogy épp beértem volna egy traktort ami már kanyarodott le az útról én meg nagyon nem lassítottam. Aztán amikor észrevettem hogy ott van mögötte az eke ami még az útra lóg hát meglepődtem rendesen. Mert persze az kivilágítva nem volt. (persze bőven féktávon belül vettem észre. De ez csak annak köszönhető hogy nem mentem gyorsan)

2014. dec. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Az ekéről hiányzó lámpát nem helyettesíti.
2014. dec. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"Az ekéről hiányzó lámpát nem helyettesíti."

Nem bizony. Azért is kéne őket büntetni mert nem képesek legalább egy bicikli villogót ráakasztani.

De ha nincs akkor legalább valamivel jelezze. Ha mással nem akkor a munkalámpával.

(amiért szintén bírságolni kéne. Akkor, ha semmi sincs pedig még jobban bírságolni)

2014. dec. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Jut eszembe, legalább a sárga figyelmeztető villogót használja, ha van!

Ha nincs, akkor szerezzen be a trakeszos, ennyi!

2014. dec. 7. 09:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!