Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha a fedélzeti kamerám szabály...

Ha a fedélzeti kamerám szabálytalanságot rögzít, (pl: piros lámpán áthajtás, szabálytalan előzés stb. ) akkor indíthatok feljelentést a rendőrségen a felvételek birtokában?

Figyelt kérdés
2014. dec. 9. 19:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
26%
Nagyon szívesen megráznám a kezed 10.000 volttal.
2014. dec. 10. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom miért támadja mindenki a kérdezőt, sokszor nekem is nyílik a bicska a zsebemben egy-két manővert látva.

Nem a véletlen hibákra gondolok.

Hanem pl erre: adott egy 4 sávos út egyenes szakasza egy kanyar és egy lámpa között, kb 250 méter, plusz sötét van, szemerkél az eső, minden nyirkos és csúszós. A lámpa messziről jól látható, hogy piros. Hülyegyerek a kályhacső-kipufogós Ladával kanyar után padlógázzal közelít (a félúton lévő zebrát nem éppen úgy megközelítve, hogy el tudja engedni a gyalogost) a még mindig piros lámpához.

Aztán a lámpa közvetlen közelében ráfékez, és olyat piruettezik, hogy csak na, búgócsigaként pörög át két sávot balra. A mellette érkezők nem győztek fékezni.

Az ilyen szerintem megérdemli a kötél általi golyót, és ha az én fedélzeti kamerám rögzítette volna, biztos, hogy feljelentem és mellékelem a felvételemet. Ne higgye azt a b*romarcúja, hogy következmények nélkül veszélyeztethet másokat.

2014. dec. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
33%
Inkább 20.000 kellene neki
2014. dec. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Wadmalac ***** válasza:
100%

Amennyiben veszélyeztetett téged és ez a felvételről is egyértelműen kiderül, akkor megvan a jogalapod.

Meg megmarad a gerinced is. :)

2014. dec. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Endr 72 ***** válasza:
0%
Remélem téged is feljelent egyszer valaki.
2014. dec. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem itt sokan nem veszik komolyan a kérdés súlyát: a közút biztonsága mindannyiunk érdeke, ha olyan mértékű kihágást tapasztal, ami testi éppséget veszélyeztet (vagy akár csak vagyonit), akkor kötelessége elküldeni a felvételt a rendőrségnek.

Igazából nem is értem miért ekkora divat még mindig kishazánkban a másik seggének védelme (refizés, közúti ellenőrzések, szondáztatás előre jelzése). Ha valakit pl. bepiálva kap el a rendőr igenis büntessék meg keményen, nemhogy még elősegítjük a továbbjutását ott, ahol én meg a családom (meg a ti családjaitok) akarnak élni. Ha mindenki körözött bűnöző lenne, aki autóval/motorral/traktorral/akármivel közlekedik, még megérteném a dolgot, de szerény véleményem szerint ez néha a bűnpártolás kategóriáját súrolja (még ha a magyar jogrendszer nem is szankcionálja úgy). Ha látod, hogy jön ki a betörő a szomszéd házból, neki is megmutatod az egérutat?

Most nyílván nem arról van szó, hogy ha egy kicsit gyorsabban hajt vagy becsúszik a pirosba, azt kezeljük bűnözőként, de szerintem a kérdező sem erre gondolt. Aki siet, az vegye tudomásul, hogy néha jön egy csekk és azt ki kell fizetnie. Akinek meg még nem jött, az elsőt veheti tanulópénznek. Tetszik, nem tetszik, de részben ezekből a pénzekből próbálják elfogadhatóbb szintre hozni az úthálózatot (még ha a felét el is lopják).

2014. dec. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, a szabálytalanság sok okból fakadhat, de azért

lehetne pár olyan szabálysértés, aminél a fedélzeti ka-

mera alapján eljárást indítanának:

pl autópályán leálló sávban közlekedés 150-200 km/h....


A piros lámpára lehet reális ok, a szabálytalan előzésre

is (persze nem kanyarodósáv, záróvonal eltaposása stb)

Itt már lehetne tolerancia.


Más kérdés a fedélzeti kamera hitelessége, ez támadható

pont lehet.


.. És most jól lefognak pontozni azok, akik szerint az

autopályán nincs leállósáv, az az ő privát sávjuk.. De

megértem, annyi ésszel, amennyi nekik van, nem találják

meg a zöld kezet :)

2014. dec. 28. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:

A magyaroknak fel kéne fogniuk,hogy a felelősség mindannyiunk érdeke. Szomorú,hogy gerincre hivatkozva elnézitek,hogy a gyorshajtók,szabálytalankodók emberéleteket veszélyeztessenek. Pedig az igazi gerinc az,amikor valaki ezeket igyekszik tudatosítani. Mi a jobb? Meghalni,vagy 100 ezret fizetni? A koporsóból majd reklamálhattok,hogy mégis jobb lett volna,ha valaki figyelmesebb a pirosnál. Rosszabb esetben a mozgássérült székből.

Komolyan a magyarok ilyen ostobák?

2017. ápr. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Wadmalac ***** válasza:

Szeretnél egy jó kis mindenért egymást feljelentgető ügyvédországot, mint Amerika?

Itt is jöjjön ki, hogy "ember embernek farkasa"?


Te úton-útfélen mindenkit feljelentgetsz, ráhívod a rendőröket, bármi szabályba ütközőt tesz?

Mondjuk éjszaka közepén, szabálytalanul odapissant egy parki bokor oldalához, már kiabálsz is rendőrért?


Nem?


Akkor légyszíves ne ostobázd a magyarokat.

Főleg, hogy más országban sem fognak az emberek nyakló nélkül mindenkit feljelentgetni minden xarságért.

Életveszélyes felelőtlen vezetés lehet egy ok, ami megérdemel egy feljelentést.

De nincs az az ember, aki apró, adott helyzetben jelentéktelen kresz szabálysértéseket ne követne el.


Ha te mondjuk nyugodt lélekkel fel tudsz jelenteni valakit a kamerád alapján, ha pl. tök üres utcán a körforgalomból kifelé elfelejt indexelni, hát neked való a BKV ellenőri pálya, te még lelkesen is fogod csinálni.


A kocsikba szerelhető kamerákat nem arra találták ki, hogy bárkit feljelentgess, aki elé kerül. Azt arra találták ki, hogy ha TE közlekedési balesetbe kerülsz, téged veszélyeztettek, azt tudd hitelesen rögzíteni. És ez teljesen jogos használat.



Amúgy szerintem bíróságon lényeges pont lehet, hogy egy közületi területfigyelő kamera állami tulajdon, a te kamerád magántulajdon, a térfigyelő kameráknak van joga másokat külön írásos beleegyezés nélkül rögzíteni, neked nincs.

Nem tudom mennyi bírósági szubjektivitás lehetséges ilyen felvétel témájában, de a bizonyítékként elfogadást befolyásolhatja, hogy te, mint feljelentő érintett vagy-e az eseményben, vagy csak "paparazzo" vagy.

2017. ápr. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Wadmalac ***** válasza:

"Szomorú,hogy gerincre hivatkozva elnézitek,hogy a gyorshajtók,szabálytalankodók emberéleteket veszélyeztessenek."

Ez a klisé szöveg meg ismerős, rendőr nyomta már nekem, hogy felelőtlenül emberéleteket veszélyeztettem azzal, hogy úgy vezettem, hogy tudtom nélkül 1 napja lejárt a 10 évre megadott orvosi igazolásom.

Na adott eset ismerete nélkül pontosan ennyire helytálló ez a szöveg.

2017. ápr. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!