Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire hatásos az a klímatis...

Mennyire hatásos az a klímatisztító amit kabinba kell tenni majd járatni a klímát?

Figyelt kérdés
2014. jún. 8. 17:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha nincsen az elpárologtató elszennyeződve túlságosan, akkor elég jó az is. Az enyhe "klímaszagot" megszűnteti.
2014. jún. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mi az az elpárologtató? Én tisztítani szeretném, nincs szag.
2014. jún. 8. 18:00
 3/15 anonim ***** válasza:
Elpárologtatónak nevezik azt a hőcserélőt ami végső soron a hideget csinálja az autóban. Nem untatnálak a klímák működési elvével, csak annyit érdemes tudni hogy ebben az elemben alakul át a hűtőközeg folyadékból gázzá, vagyis itt párolog el. A párolgás pedig hőelvonással jár, lényegében így lesz "hideg" az utastér.
2014. jún. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ha nincs szag akkor nem kell azt tisztítani. Ha már jelentős mennyiségű szennyeződés gyült össze, akkor annak úgyis lesz szaga.
2014. jún. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 gomzoli ***** válasza:

Én szoktam minden évben használni, tavasszal, az első melegebb időkben. Klímafertőtlenítő spray néven veszem. Az autót alapjáraton kell járatni, klíma bekapcs, ablak-ajtó bezár, belső keringetésre állítva a szellőztető, és a ventillátor a max fokozatra. A spray-t le kell állítani a lábtérbe, és ha benyomom a szórófejet, az bekattan, és úgy marad, kb. 2 percig folyamatosan fújja ki magából a tartalmát. Ez a belső keringetésnek köszönhetően bejárja a "légutakat", és fertőtlenít, friss illatot hagyva maga után. Kb. 10-15 percig kell még így járatni azután is, ha a flakon kiürült (persze a kocsiban senki ne legyen). Utána alapos szellőztetés, kitárt ajtókkal, és kész.

És tényleg jobb utána, nem marad kellemetlen szaga a klímának, mint előtte. Úgyhogy működik!

2014. jún. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A párologtató akkor a hűtő alaku rácsos valami elöl?
2014. jún. 8. 18:57
 7/15 anonim ***** válasza:
Elöl a motor hűtője előtt az meg a kondenzátor. Ott pedig a gáz halmazállapotú hűtőközeg alakul át folyadékká. Ez a folyamat pedig hőleadással jár, ezért nevezik konyhanyelven "klímahűtőnek".
2014. jún. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az elpárologtatót valahol az utastér hűtő/fűtő rendszere körül keresd. A legtöbb autónál az utastérből érhető el.


Amúgy én soha nem szoktam szagát érezni a klímának, kivéve a céges kocsikon, amiket soha nem takarítanak. Azoknak tényleg olyan dohos, penészes szaguk van ha benyomom a klímát.

Ennek ellenére a sajátomat minden tél végén k szoktam takarítani. Én a másik fajta sprayt szoktam venni, aminek ilyen hosszú kinyomócsöve van. Azzal fújom be az elpárologtatót és környékét, valamint egyúttal kicserélem a pollenszűrőt is.


Nézegettem már ezt a másik fajta "bekattanóst" is. De annál nem teljesen világos számomra, hogy a motort mért kell járatni. Nem elég ha csak az utastér ventilátor megy? A motor járatásásnak ilyenkor mi a funkciója?

2014. jún. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 gomzoli ***** válasza:
Mert az én autóm olyan elavult, hogy a klímakompresszor csak járó motornál működik... Meg a levegőkeringetéshez is inkább bekapcsolom, minthogy negyed óráig ráadott gyújtásnál akkuról menjen.
2014. jún. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az én autóm is (ezek szerint) ugyan olyan elavult... ugyanis pontosan ugyan az a motor van benne, mint a tiédben, csak a kasznija kisebb.


De az nekem új, hogy az utasér ventilátor csak akkor nyomja át a cuccot a szellőzőrendszeren, és az elpárologtatón, ha annak hideg a hőmérséklete...

Magyarázd el kérlek, hogy ez mért van így, mert nem értem!


Egy 74Ah-s jól feltöltött akku bőven elbírja 15 percig az utastér ventilátort. Tavaly mikor elment a diódahíd a generátoromban, csak akksiról jöttem haza kb 30km-ről. Az tovább tartott mint 15 perc. Ráadásul a világítással sem tudtam spórolni, mert este volt.

2014. jún. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!