Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit csináltam ami nem tetszhet...

Mit csináltam ami nem tetszhetett neki?

Figyelt kérdés

Vasúti átjárónál pirosat mutatott a lámpa, a legelső autó befékezett a mögötte lévő éppen ,hogy megállt a harmadik meg beléjük ment és összetolta őket, így három kocsi állt, mindhárom sofőr kiszállt, a középső autó csúnyán összetört, az első és a harmadik kevésbé.

Mindhárom elakadásjelzővel állt és tanácskoztak, közben elhaladt a vonat én meg kikerültem őket (én voltam a negyedik autós) és a szembe sávba álltam várva a sorompó nyílását, amint nyílt gyorsan visszasoroltam a sávomba, a szembejövőt nem akadályoztam, nem is zavartam, de senki más nem követte a példámat, ők tulajdonképpen beszorultak a 3 sérült autó mögé mert a szembejövők nem engedték őket, és mondanom sem kell,hogy szép sor volt, így az a sor is dagadt, szerintem én okosan megoldottam.

Viszont a szembejövők közül a harmadik sorompónál várakozó autó egy rendőrautó volt, és már lehúzott ablakkal várták,hogy elhaladjak mellettük és az egyik rendőr valami kiordított ,de nem értettem mert hadart meg nem számítottam rá, de nem tűnt túl kedvesnek, csak nem értem mit ugatott, szerintem jól tettem,hogy így kihasználtam a dolgot.

Esetleg arra gondoltam,hogy vasúti átjáróban előzésnek minősítették, de egyrészt szerintem nem volt az másrészt pedig akkor az súlyos vétség és utánam kellett volna jönniük.


2015. jan. 9. 21:12
 1/10 A kérdező kommentje:
Vasúti átjáró előtti előzés sem lehetett mert egyrészt szaggatott volt még a sáv ahol én kijöttem másrészt inkább kikerülés volt, ha nem lett volna rá mód akkor mindenkinek ott kellett volna maradnia, és nem kerülheti ki senki amíg el nem száílltják mind a három roncsot.
2015. jan. 9. 21:15
 2/10 szántóvető ***** válasza:
20%
jól tetted hogy nem álltál meg.a csendőr ne ordítozzon hanem szálljon ki és állítson meg ha akar valamit.profi módon cselekedtél,nem csináltál rosszul semmit.
2015. jan. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%

Az volt a bajuk, hogy annak ellenére, hogy van jogsid, nem vagy képes normálisan közlekedni.

Nyilván nem kellett volna ott állnod addig, amíg azok hárman ott állnak.

De meg kellett volna várnod, amíg a szemben lévő kocsisor utolsó járműje is elhalad, s csak aztán kerülöd ki a balesetes kocsikat.

Az mit sem számít, hogy te akkor már a saját sávodban álltál.

2015. jan. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De ez butaság, és ez ráadásul egy forgalmas út, szerintem ha nem tolták le az útról a sérült kocsikat akkor azok mögül biztos nem jött ki senki sem.
2015. jan. 9. 21:23
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

Szerinted butaság, de nem állhatsz, várakozhatsz a szemből jövők forgalmi sávjában.

Mit csináltál volna akkor, ha a vonat elhaladásával egy időben megjelenik egy megkülönbözető jelzést használó jármű?

Olyan helyen álltál meg, ahol neked tilos - maradsz a saját sávodban, megadod az elsőbbséget azoknak akiket az megillet, és aztán kikerülöd az összecsúszott autókat - és ezt megteheted akkor is, ha záróvonal van felfestve.

2015. jan. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Az ilyen ügyeskedők okozzák a legtöbb balesetet. Hol tanultad a kreszt? Mexikóban?
2015. jan. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 szántóvető ***** válasza:
30%

"Mit csináltál volna akkor, ha a vonat elhaladásával egy időben megjelenik egy megkülönbözető jelzést használó jármű?"

ez is megvárja amíg felnyílik a sorompó,elindul a kérdező után és előzi a vasúti átjáróban.ne legyél már ennyire beszari.

ha vár a kérdező akkor lehet hogy lecsukódik a sorompó mert jön egy újabb vonat egy másik vágányon és akkor az egyik oldal nem haladt egyáltalán.

2015. jan. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
35%
Az ilyen rendőrt ki kell röhögni és ennyi, frusztrált volt mert nem jött össze a napi kvóta vagy csak egyszerűen bolond. Nem csináltál semmi rosszat,nem akadályoztad a szemből jövőket sem. Én is így csináltam volna ha elöl állok .Ha a kikerülés a szemből jövők zavarása fékezése nélkül megoldható ,akkor szabályos. Ha meg ilyen baleset, jármű elromlás stb. okok miatt képződik akadály, akkor a szabályok felülírhatók ,ahogy a záróvonal is átléphető ha éppen mellette akad el egy jármű. Nem kell megvárni mögötte fél napot amíg megjavítják. Ha minimális eséllyel jön egy mentő, a vonat annak se fog megállni.
2015. jan. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A kikerülés szabályát nem tartottad be szerintem, ez volt a bajuk.
2015. jan. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%
Kérdező, veregesd vállon magadat, de szerintem nem helyes így közlekedni. Ezzel precedenst teremtettél és ha valakinek megtetszett volna az ötleted, akkor igen jó lett volna: a szembejövők a sajàt tulajdon sávjukban vesztegelhettek volna a vasúti átjàró kellős közepén. Csodás!
2015. jan. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!