Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan kell fizetni a mélygará...

Hogyan kell fizetni a mélygarázsos parkolókban?

Figyelt kérdés
Párszor voltam lent ilyenben, de akkor még kisebb voltam és nem figyeltem meg hogy hogyan is működik ez. Holnap viszont kénytelen leszek autóval bemenni a városba, de nem tudom hogy működik a rendszer.
2015. jan. 19. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb helyen a bejáratnál gombnyomásra kapsz egy jegyet, amit nem az autóban, hanem a zsebedben kell megőrizni. Távozás előtt a jegyet be kell dugni egy automatába ami kiírja mennyit kell fizetned. A legtöbb helyen elfogad aprót és papírpénzt is, de legtöbbször a papírpénz max. 2000 Ft lehet. A visszakapott jeggyel távozhatsz, amire általában 15 perced van. Ahol a jegyre rányomják a rendszámot is, ott nem mindig kell a kijáratnál bedugni a jegyet, mert rendszám felismerő rendszer van, és rendszám alapján enged ki, ezért nem érdemes elcserélni a jegyeket.
2015. jan. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ :)
2015. jan. 19. 21:36
 3/4 anonim ***** válasza:
No persze van olyan mélygarázs, ahol csak az autót viszi el az automatika, mint a Szabadság téri, és van olyan hely is, ahol a kijáratnál egy embernél kell fizetni, mint a Boráros tér 7-ben, vagy Esztergomban a Kossuth Lajos utcában.
2015. jan. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
No meg van olyan "pláza", ahol egyáltalán nem kell fizetni, mint az Europark, vagy az Aréna
2015. jan. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!