Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Érdemes-e elkezdeni vezetni...

Érdemes-e elkezdeni vezetni 55 éves korban? (férfi) Olyanok válaszát kérem, akik már elmúltak 55 évesek, és átélik, átélték ennek a kockázatát, illetve olyanokét, akik 55 éves korukban kezdtek el vezetni!

Figyelt kérdés
2010. febr. 8. 19:15
 1/6 anonim ***** válasza:

érdemesnek érdemes megtanulni mindenképp vezetni, hiszen egy nagyszerű élmény. mindenképpen ajánlom ÁM figyelembe kell vennie uram azt a nem elhanyagolható tényt hogy 55évesen már az ember egy kicsit hárklis, kicsit lassabb,

Nem azt mondom hogy öregember, hisz szó sincs erről, ám tudatában kell lennie a saját maga korlátaival

Megfelelő kitartással és hozzáállással türelemmel, és persze a korlátainak ismeretével, (és az ehhez szükséges folyamatos képzéssel) 2-3 éven belül egy nyugodt kellemes stílusú autóvezető lehet!


Orvosi felülvizsgálatot azonban én alaposan megcsináltatnám, nem csak a környezetem miatt, hanem a saját magam épsége miatt. Szem, hallás, reflexek. Ezekmellett egy szűrés, vérvétel, hogy ne érjék váratlan meglepetések a volán mögött.


Sok sikert kívánok önnek!

2010. febr. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Önmagában nem gond ez a kor. Én közel 50 voltam, amikor vezetni tanultam, és volt pár kezdeti zökkenő, de most teljesen jól megyek. És nem kellett hozzá 2-3 év. Elég volt 2-3 hónap. Dinamikus a stílusom, nekem a legtöbb ember az utakon útban van, mert lassú, figyelmetlen, rosszak a reflexei. Hozzáteszem, hogy nem is igen értettem ezt a kérdést. Mi az, hogy egy 55 éves ember fél valami újat elkezdeni? Egy ember élettartama genetikailag 120 év. :) Nekem mondjuk a korral járó kisebb közelre látási hibán kívül más egészségi problémám nincs, futok, tornázok rendszeresen. Talán ez is számít azért.
2010. febr. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nem én vagyok ugyan, de apán 53 éves korában tanult vezetni, velem együtt. én akkor 18 voltam. sikeresen levizsgázott, elsőre mindenből, najó, kreszből csak 2.-ra:D

de azóta vezet folyamatosan, és jól megy neki. sztem érdemes megtanulni vezetni, az 55 éves kor azért még nemolyasok...

2010. febr. 9. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%

Hogyne!!!Érdemes,mivel az autózás egy hatalmasan jó érzés,emelett ,főleg idös korban megkönnyiti az életet(vásárlás ,stb)

A másik ,ha bármi történik eltudsz jutni bárhová.

Emelett 55 év az nemis sok,apukám 50 de nagyon fiatalos,ő 47 éves volt mikor lerakta a nagymotorra a jogositványt.Minden ment elsőre,és azóta is egy 1900 cm3 choppert vezet.Amugy az hogy milyen vezető leszel függ attol is mennyi tehetséged van,tehát a vezetést lehet tanulni,de ha nincs benne a véredben az ,hogy ráérezz akkor nemlesz soha jó annyira a vezetés,mivel akkor állandóan dudálni fognak és letolják az útról így csak az idegesség része jut majd.Amugy én fiatal vagyok,van lehetőségem autóval járni budapest városbában,de néha mármár elgondolkozok azon ,hogy gyalog mennyivel jobb ,mivel engem fiatalon idegileg kikészítenek a dugok és a béna söfőrök:SEgy agressziv 19 éves vezető:D

2010. febr. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

Én mindenképp elkezdeném.

Hatalmas élmény egy 300 lóerős álaltot a kezedben tartani.

Persze 55 évesen lehet nem te leszel a vezetők gyöngye.Semmi akadálya annak ,hogy ebben a korban ami nem sok!! Vezetni tanúlj. Maximum egy kicsit jobban oda kell majd figyelj mint a fiatalabb sofőröknek.


Az előzőnek:

Én is 19 éves vagyok ,de egyáltalán nem agresszív.Amúgy az olyanok miatt ítélik el a fiatal sofőröket mint te.

Légyszi legalább ne reklámozd ha már ilyen vagy.

Én pl egy 300Lóerős autóval járkálok ,de nem vagyok agresszív pedig lenne rá lehetőségem...

2010. febr. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Fain vagy:Denyém csak 75 lovas 1.2 benzines,igaz nem panaszkodhatom ,mivel a kis paripa is kettesbe hármasba rendesen húz.Nos hozzátenném,hogy amatőr szinten szoktam kijárni gyorsulásokra mint induló,sajnos nem sajnos bennem van a vér,de most ,hogy megemelték a benzin árát visszavettem,így a fogyasztás 8.7ről 7.2-re csökkent.További kellemes és balesetmentes napot kívánok.

Amúgy azért durva ,hogy a 3600 forintos forgalmi vizsgadíjat 11 ezer forintra emelték,tehát ha megbuksz vehetsz még 4 pótórát 10000 ezerért meg újra befizetheted a 11 ezret ami 20:STehát csak akkor kezdje el Uram,ha lesz minimum 140 maximum 240 ezre::D:D:D:D:

2010. febr. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!