Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek ez lehet a pusztán...

Szerintetek ez lehet a pusztán jó sofőr műve vagy csak szerencse?

Figyelt kérdés

A sógorom vezette a szüleim Opel Antara típusú autóját, az út havas volt (frissen esett, nem volt letakarítva) és nem az útviszonyoknak megfelelően vezetett, ment vagy 80-al (lakott területen kívül) de szerintem a 40 is sok lett volna érezhető volt,hogy az autó folyamatosan csúszni akar és ez csak a felszereltségén múlott,hogy nem csúszott, pl egy 120-as Skodát nem bírt volna az úton tartani semmiylen ember sem, nem beszélve arról,hogy alig lehetett előre látni, de ő ment majd váratlanul egy elakadásjelző háromszög volt előttünk, ezt egy az egybe letaroltuk (hiába fékezett) és már ott is volt egy az út szélén veszteglő jármű amit sikerült kikerülni, de az autónk hátulja kifarolt és én úgy éltem meg,hogy tehetetlenül sodródunk az úton keresztbe állva és szemből egy kamion állt aminek a sofőrje az elakadt autóson segített, esélyes volt,hogy ez a kamion fogja megállítani a kocsinkat ám a sógorom ura volt a helyzetnek és "átlendítette" az autó farát a másik sávba így elkerülve a kamiont és ezt követően sikerült is megállni.

Kiszállt, elnézést kért,megkérdezte,hogy segíthet e, visszasétált az eldöntött elakadásjelzőhöz amit visszaállított és az autóba visszaülve mérsékelt sebességgel (60-70) folytattuk az utunkat, rajta az idegesség csepp jelét sem láttam miközben én halálfélelmet éreztem.

Ő váltig állítja,hogy az elakadt autó ugyan váratlanul érte, de onnantól kezdve mindenre számított az autó kicsúszására, és az esetleges szemből érkező járműre is, így nem félt.(teszem hozzá, ha a kamion mozgásban lett volna akkor nekünk annyi)


2015. jan. 29. 19:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szerintem mindkettő. Tapasztalt lehet, sikerült is megőriznie a hidegvérét, nem kezdett kapkodni, de szerencse is kell ehhez.
2015. jan. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

50-50% szerintem.

Kevésbé gyakorlott sofőrnek tuti nem ment volna a manőver (mondjuk az nem is ment volna gyorsan).

2015. jan. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Szerencse!

Meglehet tapasztalata, rutinja segítette abban, hogy nem történt nagyobb baj, de miért is történt, ami történt?

Nem az út és látási viszonyoknak megfelelő sebességgel közlekedett, és csak a szerencsének köszönhetitek, hogy az első akadály, ami az utatokba került, az egy elakadásjelző háromszög volt, nem egy kamion, nem egy szarvas, vagy nem egy ember...

Ugyan kérdezd már meg az illetőt, ha az elakadásjelző nincs kint, akkor is uralta volna a helyzetet?

2015. jan. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Vagy ha épp akkor teszi ki az ember a háromszöget...


Ha valaki a saját életével játszik, az az ő baja. De ha másokéval, az közveszélyes.

2015. jan. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Beviz Elek ***** válasza:
46%

Ez benne van a pakliban.... Mindenre nem lehet felkészülni, de gyalog sem járhatsz éledet végéig.


Erdélyből jöttem haza szakadó hóesésben, ha végig 40-nel haladok akkor sosem érek haza, pedig bármikor kiszaladhatott volna egy kutya, megcsúszhatott volna egy szembejövő autó, stb.


Egy kamion is kaphatna durrdefektet és letarolhatna... Ez egy ilyen játék...

2015. jan. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ő is becsokizhatott, csak jól álcázta. A visszavett tempó szerintem ezt jelezte.
2015. jan. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt vakmerőnek hívják, nem jó sofőrnek. Nem az a jó sofőr, aki bátran beletapos, hogy ő milyen vagány, közben meg tükörjég van. Nem az időjárási viszonyoknak megfelelően ment. Szerencséje volt, jól korrigált, így nem lett baj, de addig jár a korsó a kútra...
2015. jan. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"Beviz Elek nevű felhasználó válasza:

Erdélyből jöttem haza szakadó hóesésben, ha végig 40-nel haladok akkor sosem érek haza"


Ha viszont miattad egy másik család nem ér haza, azt ugye leszarod.

2015. jan. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

8: Minek kell belekötni? Aki autót vezet számít rá hogy bármikor jöhet egy hülye.

Ha félnék tőle hogy nekemjönnek, akkor én sem vezetnék.

Benne van a pakliban ez is.

2015. jan. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Bocs, de az illető nem jó sofőr, hanem felelőtlen barom. Csak szerencséje volt, hogy az a kamion állt és nem pedig jött. Akkor ti mindketten újsághír lennétek. Sajnos sokan pontosan úgy gondolkodnak, mint az Erdélyből hazatérő nagyszájú: "a baleset az, ami mindig mással történik". Pedig nem így van.
2015. jan. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!