Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen szabálytalanságokat...

Milyen szabálytalanságokat látták eddig az utakon? A magyarok milyen sofőrök?

Figyelt kérdés
Milyen szabálytalanságokat látták eddig az utakon? A magyarok milyen sofőrök?

2014. nov. 25. 20:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
46%

Ismétlés a tudás anyja?


Utazz és nézz körül, 5 percenként látsz valami szabálytalan dolgot az úton! Én is naponta párszor megsértem a szabályokat. Lehetetlen felsorolni...

:D

2014. nov. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki látott már mindenfélét. Gyorshajtás alap, záróvonalon előzni is szokás, irányjelzőt se mindenki használ, és már nem egyszer szemből rám előztek, úgyhogy csak a reflexeimnek köszönhetem, hogy most írhatok ide. A magyarok kb. a románok és az osztrákok közt vannak. Románia életveszélyes, Ausztria nagyon kulturált, de itt is sokat javult a közlekedési morál a millió trafi miatt.
2014. nov. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

-gyorshajtás

-záróvonal, kötelező haladási irány figyelmen kívül hagyása

irányjelző helytelen használata (egyáltalán nem, vagy ott is ahol nem kell pl. körforgalomba befelé)

-tilos jelzésen áthaladás

-zebrán gyalogosok szétrebbentése

-vasúti átjáró félsorompó megkerülés

-gagyixenon

-színes helyzetjelző elöl

-tákolt "tuningolások" pl. házi ültetés

-biztonsági öv be ne kapcsolás

-kézben tartott telefonnal telefonálás, kifejezetten drága autók vezetőinél is látni, jellemzően nem a 20 éves 1.0 Suzukik gazdái követik el

-rommá kopott gumik használata

-hiányosan működő világítás

2014. nov. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
0%

A magyarok jó néhányan igyekeznek betartani a szabályokat, de ezt annyira túlzásba viszik, hogy szinte mindig szabálytalankodnak és ezt észre sem veszik, csak amikor már a roncsból szedik ki őket.

Sok faxkalap beképzelt pökhendi.

2014. nov. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
47%
Na ezt most újra, magyarul is.
2014. nov. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Beviz Elek ***** válasza:

#3

Miért szabálytalan/probléma a körforgalomban befelé indexelés? Angliában egy teljesen alap dolog és sokkal jobb!


Amúgy sok szabálytalanságot látni minden nap. Jó esetben az elkövető tudja hogy mit csinál és odafigyel, de ez nem mindig van így.


Nekem a "kedvencem" az volt, mikor egy tempósabb kanyarban előztek egy kamiont. Szerencsére a kaminos fékezett, nekem pedig volt helyem lehúzódni, így a másik elfért középen.

2014. nov. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
90%

Nézzük a listát:

gyorshajtás (mert én béjemvés, fiatal, menő vagyok); index nem használata (1, mi az?; 2, ínhüvelygyulladásom van); elsőbbségadás be nem tartása (sietek, mert wc-znem kell); telefonálás, naplóírás, pofázás, evés-ivás vezetés közben (nincs időm semmire); biztonsági öv nem használata (1, a nagyisten úgyis megvéd; 2, nem mondta el az oktatóm a használatának a fontosságát); gyalogosok el nem engedése (csak több nyomatékom van, mint egy kö×g gyalogosnak, ki kell használnom); piroson áthaladni (1, ez még belefér; 2, nekem mindent lehet; 3, a kutyám szül; 4, menő autóm van, tehát maga az Isten vagyok; 5, fiatal vagyok és színtévesztő vagy F1-es pilótának készülök és gyakorlok apuka béjemvéjén vagy min).

A lista nem teljes, de a lényeg: Mo.-n a szabálytalanság a szabályos. „Mert ön megérdemli”.

2014. nov. 26. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Csak a mai tapasztalatok: (kb 30 km alatt)

-irányjelző nem használata

-gyorshajtás

-illetve volt egy csávó, aki jobbról előzött meg, mert (gondolom) sietett.

2014. nov. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Beviz Elek ***** válasza:
0%

Az első kettőt én is megcsinálom pedig alig indulok el.


A jobbról előzés pedig: Ha volt helye jobbról megelőzni, akkor neked lett volna helyed jobbra tartani.


Ilyenkor 3 lehetőség van:

1. jobbról megelőz

2. belemászik a seggedbe és felkapcsolja a reflektort (talán 1 hét után feltűnik)

3. Alszik egyet mögötted.


Én nem szeretem ha valaki annyira ráér hogy ezzel feltartsa a többieket.

2014. nov. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Ha valaki balra szeretne kanyarodni és behúzódik a felezővonalhoz, akkor jobbról meg lehet előzni. Ilyenkor meg nem lehet jobbra tartási kötelezettségről beszélni.
2014. nov. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!