Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A KRESZ szerint hogyan kell...

A KRESZ szerint hogyan kell szabályosan kisállatot szállítani személygépkocsiban?

Figyelt kérdés
Nagytestű (német boxer) fajtájú kutyámat az autóban az anyósülésnél, a lábtérben ülve szoktam szállítani, amikor lehet akkor ott ül vele valaki aki tartja. Ez szabályos-e szerintetek, és amennyiben nem, miféle büntetésre számíthatok ha elkapnak így a szervek?
2010. febr. 9. 20:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Engem már állított meg úgy a rendőr, hogy a kutya az anyósűlésen ült.( igen fent az űlésen) De nem szólt semmit, sőt megdícsérte a kutyát, hogy milyen szépen űl....:)
2010. febr. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem emléxem, hogy erre vonatkozó dolgokat előírna a kresz, de gondolom a lényeg, hogy a vezetést és szabad kilátást ne akadályozza/akadályozhassa.
2010. febr. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nem emlékszem én sem, hogy lenne erre bármilyen szabály a KRESZ-ben. A lényeg, hogy a vezetésben ne zavarjon.
2010. febr. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Énis így emlékszem, hogy külön erre vonatkozó kitétel nincs a kreszben, de mivel még eléggé friss (6 hónapos) a jogsim, ezért jobbnak láttam ha kérdezek, mivel az oktatáson mégcsak nemis érintettük a témát.
2010. febr. 10. 12:11
 5/7 anonim válasza:
nincs erre vonatkozó szabály. gondolom bárhol szállíthatod, kivéve az öledben, ha te vezetsz :)
2010. febr. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A magyart nem ismerem, de ha Erdélybe látogatsz, hasznos lehet, hogy elsö üléseken nem lehet semmilyen állatot szállítani, még személy ölében sem. Hátsó üléseket nem említi. Velünk a goldenünk a hátsó ülésen utazik, hámszerü biztonsági övvel.:)
2010. febr. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én a hátso ülésen szoktattam meg a németjuhászomat,eddig nem állitottak meg ez miatt,de sztem nem irja a kresz,hogy nem lehet,
2010. febr. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!