Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit jelenthet ha az előttem...

Mit jelenthet ha az előttem levő akihez nagyon közel megyek néhányszor erősen belelép a fékbe?

Figyelt kérdés
Körülmények: sötét, 2 sávos országút, 80-nal döcögő autósor, előzés szinte lehetetlen.

2015. febr. 2. 21:24
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Hogy tartsd be a követési távot.
2015. febr. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy " hé te paraszt tartsd be a követésit vagy kiszállok és leverem rajtad" :)
2015. febr. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Dörmögő ***** válasza:
100%
A sötét körülmény szerintem te vagy.
2015. febr. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Dörmögő ***** válasza:
Ha közel mész valakihez akkor azzal veszélyezteted hogy esetleges vészfékezéskor belerongyolsz. Magadat úgy veszélyezeted ahogy akarod de mással ezt ne csináld. Ülhet abban az elöl lévő autóban akár újszülött is akinek még nem olyan erős a nyaka mint akár egy fiatalabb gyereknek is, és egy kisebb koccanás is okozhat nyaksérülést nála. Ezt azért írom hogy tudd ha belemész valakibe akkor lehet hogy a legkisebb baj az összetört autó.
2015. febr. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%

Barátságosak voltak, hogy belevillantottak a fékbe.

Én gázfröccsel visszakapcsolni szoktam, egy fél másodpercnyi motorfék után újra gázt adva. Ettől a nyavalya szokta törni a hátul jövőt (már fejben szoroz, hűtő, maszk, lökhárító, lámpa, az annyi mint...), és rögtön megtalálja a helyes távolságot.

2015. febr. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A szereposztás fordított volt, én mentem elöl.

A fékezések után elkezdett reflektorral villogtatni, dudálni (egy új ford fiesta)

A visszapillantóból arcomba világító fényszórója is zavart.

Bizonyára sietett és idegesítette hogy én tartok követési távot. Ha 50 méterrel előrébb mentem volna (és nem tartom be) attól még ugyanúgy 80-nal döcög a kocsisor. Szóval egy idióta volt...

2015. febr. 2. 22:16
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor ha villogtat, nyugtasd meg egy gyors vészvillogózással. Ebből már tuti érteni fogja, hogy köszönöd, észrevetted, hogy ott van mögötted. Ha pedig nem ért ebből sem, akkor told fel a hátsó ködlámpát, nézegesse aztm
2015. febr. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Dörmögő ***** válasza:
100%
Akkor nem te voltál a sötét körülmény. ☺
2015. febr. 3. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%
Ilyenkor el kell engedni és első ködlámpa + reflektor kombóval jelezni neki, hogy milyen jó is, hogy 20 méterrel előrébb került.
2015. febr. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ablakspricni jó bőven. Azt szokták szeretni, persze csak száraz időben hatásos.
2015. febr. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!