Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Záróvonal, előttem lerobbant...

Záróvonal, előttem lerobbant autót kikerülhetem?

Figyelt kérdés

Indexen olvastam: "május 7-én a Békás szoros felé tartva az előttük haladó autó jelzett, hogy kiáll a forgalomból, le is húzódott és megállt. A két autó pedig kikerülte, ezzel azonban áthajtottak a záróvonalon."

Mi ilyenkor a teendő, ha csak úgy tudok kikerülni egy lerobbant autót, ha átlépem a záróvonalat? Non-plusz-ultraként ha épp mögöttem is lerobban egy autó? Még visszatolatni sem lehet..


2014. aug. 15. 12:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem fog mögötted lerobbani.


De amúgy kikerülheted, nem büntetik. Úgy van a szabály is, hogy annak veszik el a jogsiát, aki úgy parkol, hogy az előzőnek át kell lépnie a záróvonalat, nem annak, aki előz. Nyilván ha éppen ott robban le az autó, akkor az más, de megelőzheted, pláne, ha nem egy beláthatatlan kanyar előtt vagy.

2014. aug. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A cikk szerint elvették a záróvonalátlépő jogsiját. Nem tudnád bevágni ide az idevonatkozó Kresz passzust? Köszi!!
2014. aug. 15. 12:30
 3/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ha ugyanarra a cikkre gondolsz, amire én, akkor az Romániában történt.


Mit érsz az adott ügy vonatkozásában akkor a magyar KRESZ-szel??


[link]

2014. aug. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

re #3:


Jó, hogy betetted ide azt a cikket, mert elkezdtem magam is csodálkozni, hogy a helyet elfoglaló lerobbant autó miatt történő záróvonal átlépésért a helyszínen elvették a jogosítványt.

2014. aug. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

gondoltam ha már EU-ban van mindkét ország, azért hasonlit a kreszük is a miénkhez.

Szóval akkor a lényeg, hogy Magyarországon nyugodtan átléphetem a záróvonalat ilyen esetben.

Romániban meg hivjak taxit, de szóljak neki, hogy a szembe sávban jöjjön, különbe ő is beszorul :)

2014. aug. 15. 13:26
 6/10 Beviz Elek ***** válasza:

Ilyennel még nem találkoztam.

Erdélyben a záróvonal egy ajánlás. Szinte mindenki, minden alkalommal levágja a kanyarokat az utakon (átlépve a záróvonalat), kanyarban előznek (záróvonal van!), stb stb.


Nekem eddig soha nem volt ebből problémám pedig rendőr is látta (faluban záróvonalat átlépve 98km/h enyhe kanyarban és traffipaxba futottam).


Vagy a leírt történet nem fedi a valóságot: megtörtént, kozmetikázva elmesélték, az újságíró kozmetikázva megírta a cikket.

Vagy valami extrém esetről van szó, a magyarellenes rendőr jól megszivatta a magyart. Megesik... Ne hagyd magad...

2014. aug. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tény hogy vannak korrupt, agyhalott rendőrök Romániában, akik ilyet tesznek, amit a cikkben is ir, de amúgy az erre vonatkozó szabály ugyanaz, mint Magyarországon.
2014. aug. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

re #5 Kérdező:


Azért Magyarországon se lépd át csak úgy nyugodtan. Elsődleges ilyen helyzetben a körültekintés és az óvatosság. Nem mindegy hogy mi robbant le, mekkora helyet foglal el és egyenes útszakaszon, vagy kanyarban, netán útkereszteződés előtti a keletkezett akadály.

A forgalmi helyzet sem mindegy, szemből jön valami, vagy éppenséggel egy konvoj közelít.

Amire mindenképpen gondolni kell, hogy a záróvonalat nem véletlenül alkalmazták azon a szakaszon, annak baleset-elhárítási feladata van.

2014. aug. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 belapus ***** válasza:

[link]


Igaz, nem ellenőriztem.

2014. aug. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Záróvonal átlépésért elvennék a jogsit? Eddig úgy tudtam, hogy 30.000 egy ilyen áthágás.
2014. aug. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!