Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megilleti az elsőbbség a...

Megilleti az elsőbbség a szabálytalanul (egyirányú utcában, menetiránnyal szemben) közlekedő autót?

Figyelt kérdés

Adott két egyirányú utca, az egyiken elsőbbségadás kötelező (ezen haladok).

A keresztező utcában balról jöhetnek, viszont szabálytalanul, jobbról érkezik egy autó. Ilyenkor mi a helyzet?


2015. febr. 3. 10:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, akármi jöhet ott, biciklis, gyalogos, stb. Szóval természetesen, ha nem akarsz belemenni, nem akarod elütni, akkor elsőbbséget kell adnod.

Az más kérdés, hogy ha baleset lesz emiatt, akkor nyilván ezt figyelembe veszik, hogy szabálytalanul érkezett.

De neked akkor is mindkét irányba kell nézned, ha elsőbbségadás táblád van.

2015. febr. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Megállsz, elengeded és közben a mutatóujjaddal a halántékodon a kopogtatsz hevesen gesztikulálva.
2015. febr. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2015. febr. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem illeti meg az elsőbbség, mintha jobbos lenne...csak a szirénázókat illeti meg a behajtani tilos felől is...


az más kérdés, ha látod, hogy egy elmebeteg jön, akinek lövése sincs hol jár..akkor megadod..

A Tűzoltó utcában jött szembe egy kínai, nem volt bekötve, telefonált, és amikor megálltam, hogy mi van, még ő ordított, hogy álljak félre...


nem fogod elhinni, félrehúzódtam, és a többiek is...

a kínai a mai napig azt hiszi, hogy mennyi barom jár a Tűzoltóban..

2015. febr. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Dörmögő ***** válasza:
Megilleti az elsőbbség. Ütközés esetén azért lehetne büntetni mert szembe hajtott a forgalommal, de a balesetért azt büntetnék aki az alárendelt útról nem adta meg az elsőbbséget.
2015. febr. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Hasonló szitú a benzinkúton egyirányú forgalom. Éppen beparkoltam volna tankolni amikor hirtelen szembe befordul egy BMV-s. kb egyszerre értünk középre... vicces volt mert még Ö volt felháborodva... hátra gurultam hogy jó arc legyek, de nem kellett volna... Majd mint aki jól végezte dolgát kikerült és kihajtott a szembe forgalomba... Eszméletlen...


Ma ismét hasonló történt,egyirányú úton velem szembe jött egy kedves autós társam. Gyors satuzás, majd gesztikulálással egybekötött artikulálás. A majom meg megállt és nem mozdult... ??? Ilyenkor ha "VÉLETLENÜL" Belecsúszok akkor ki lesz a hibás... Jól gondolom hogy én? Mert erős késztetést éreztem... :)

2015. máj. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!