Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kaphatok büntetőpontot, vagy...

Kaphatok büntetőpontot, vagy megelégszenek a pénzbírsággal?

Figyelt kérdés

Állítólag 116 km/h-val mentem egy 60-as sebességkorlátozó táblánál. Most jött egy papír a rendőrségtől, hogy közigazgatási eljárás indult ellenem, mint a gépkocsi üzembentartója ellen. A levélben egy csomó paragrafus van felsorolva, meg az, hogy ha ha tudom bizonyítani, hogy más vezette az autót, akkor mentesülhetek.

A kérdés leényege az lenne, hogy ez azt jelenti, hogy küldeni fogják a 60.000 forintos csekket és annyi, vagy megnézhetik a fényképet és én is számíthatok feketepontra vagy jogsielvételre is?

Eseteleg Kell-e valamit tennem? A bírságot kifizetem, de személyes büntetést baromira nem akarok.


2010. febr. 11. 11:26
 1/3 anonim válasza:

Ha felhozol egy másik személyt,hogy ő vezetett,és van fénykép,amiről kiderül,hogy valójában te vezettél,baszottul megbüntetnek.Ha nincs fénykép,és más bevállalja helyetted,akkor övé a bírság és a pontok is!!!

Ha te vezettél,akkor tiéd mindkettő!!!Engem is kaptak el,igaz engem kicccsssit többel,kaptam bírságot,pontot,és négy hónap jogsielvételet!(Aztán ezt elengedték)

2010. febr. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy mijük van, de most mint üzembentartó kaptam a levelet, hogy eljárást indítottak. Én arra gondoltam, hogy ha el akarják venni a jogsit, akkor azt írom, hogy rendszeresen járunk arra, nem tudom, hogy aznap ki vezetett, de lehetett más is. A lényeg, hogy objektívre tegyék és ne kapjak a pénzbírságon kívül mást.

Ha valakinek van ilyen tapasztalata, hogy egy ilyen tartalmú levél után mi szokott történni, a különösen érdekel.

2010. febr. 11. 15:58
 3/3 anonim ***** válasza:

Bírság:

[link]


+ büntető pontok egyéni elbírálás szerint, függ a következőktől: (első eset, visszaeső -notórikus gyorshajtás, az esetek száma stb.)

2010. febr. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!