Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Utólag szabhat ki büntetést a...

Utólag szabhat ki büntetést a rendőrség úgy, hogy nem állítottak meg, amikor a szabálysértést észlelte a feljelentő rendőr?

Figyelt kérdés

Ma kaptam egy határozatot a büntetésről, amit állítólag két hete követtem el. Az autó a külföldi állampolgárságú férjem nevén van (nem magyar rendszámú) mégis az én nevemre jött a büntetés.


"Kisbetű" a rendőr nagyjából ismer minket, nyilván onnan tudhatja, hogy mi a nevem (abban nem vagyok biztos, hogy engem felismerne ha szembemennék vele az utcán). DE az autót rajtam kívül meghatalmazással többen is vezetjük. Szerintem ezt Ő nem tudja és csak feltételezte, hogy a nő vezetett akkor az csak a feleség lehetett.



2015. jan. 27. 14:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

1 szabhat ki, ha bizonyítható (erre elég sajnos két rendőr bemondása is)

2 ez így érdekes, ha a te neved nem szerepel a nyilvántartásban, ugyanis bemondásra("én ismerem") nem alapozhatnak egy határozatot

3 ha a férjed nevén van, akkor neki kellett volna kapnia, ő válaszolhatná, hogy a családból többen is vezethetik a gk-t, azonban nem köteles családtag ellen tanúskodni, így sajnos nem fogja megnevezni azt, aki az adott időpontban vezette

2015. jan. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!


Igazából nekem is az a furcsa, hogy az én nevemre jött.

Ráadásul az autó a férjem külföldi lakcímére van bejelentve, de a büntetés az itthoni lakcímünkre érkezett. Azon gondolkoztam ha még tutira tudja is, hogy én ki vagyok és látott az autóba, akkor a másik rendőrnek elég azt mondani, hogy igen én is láttam, hogy egy nő vezetett és ez meg ez történt? vagy a másik rendőrnek is konkrétan azt kell mondani, hogy Ő is ENGEM látott? Mert ebben az esetben más rendőr ismerősöm nincs.


Ami engem zavar hogy ezek után minden héten kaphatok egy mondva csinált indokkal 30ezres tételt? mert a kedves rendőr ismerősöm bármit állíthat?


8 napom van lépni valamit és nem tudom, hogy ebben az esetben hol lehetne érdemi választ kapnom.

2015. jan. 27. 14:47
 3/19 anonim ***** válasza:

azon gondolkodom, hogy ha biztosak benn, hogy te követted el, akkor nem készült-e fénykép is a dologról, csak te nem vetted észre, mert akkor kényes dolog reklamálni


én visszaválaszolnék, hogy a határozatban jelzett gépjármű nincs a te tulajdonodban. Pont. (mi volt a szabálysértés?)

2015. jan. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán mi állt a határozatban, miért kaptad a bírságot?
2015. jan. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Dörmögő ***** válasza:
91%

"1 szabhat ki, ha bizonyítható (erre elég sajnos két rendőr bemondása is) "

Ez így pont nem igaz. Két rendőr állítása két civilével szemben és máris olyan mintha nem is állítanának semmit.

2015. jan. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
#5 ebből elég hosszú per lehet :)
2015. jan. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Dörmögő ***** válasza:
100%
Nállam azt állította két rendőr hogy telefonáltam. Én és a párom még azt hogy nem telefonáltam, így a feljelentés és a meghallgatások után kaptam a rendőrségtől levelet hogy mivel a további eljárás valószínűleg nem hozna eredményt így lezárták az eljárást.
2015. jan. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Az állt benne, hogy egy öt év köröli gyerek nem biztonsági ülésben, hanem az általam szállított anyósülésem ülő utas ölében ült. Na már most a legidősebb gyerekem 2 éves. Név szerint megnevezte a húgomat, mint mellettem ülő utast. Nehezíti az esetet, hogy Ő kert szomszédom és mint helyszínnek a saját háza előtti útszakaszt írta be. Kis falu, kizártnak tartom, hogy fényképezőgéppel a kezében áll non stop az ablakában.


Egyáltalán nekem van jogom megkérdezni, hogy milyen alapon vagy bizonyítékok alapján jelentet fel?

2015. jan. 27. 18:48
 9/19 Dörmögő ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem helyszíni bírság hanem feljelentés volt. Mivel te még nem írtál alá semmiféle beismerés ezért be kell hogy hívjanak meghallgatásra. Erre vidd magaddal minden melletted szóló bizonyítékot, tanút ha vannak ilyenek.
2015. jan. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez így ebben a formában egy vicc!
2015. jan. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!