Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Budapesten miért nem divat a...

Budapesten miért nem divat a forgalomban megköszönni valamit?

Figyelt kérdés

Jó pár éve ez még megszokott volt, a vidéki városokban ez még megvan, de Budapesten...

Halál természetesen beállnak az ember elé, index nélkül, kifordulnak az utolsó pillanatban, stb.

A KRESZ szerint tilos jelentős mértékben valakit fékezésre kényszeríteni, ha ilyet is tennék, legalább intenék, hogy bocs, vagy elakadásjelző, vagy valami.



2015. febr. 15. 07:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, én amikor közlekedem, nekem mindig megköszönik, ha beengedem őket, és hasonlók.


A tapló, meg aki bevág eléd, vidéken sem köszön meg semmit, mert egy tapló.

2015. febr. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A normálisabbja megköszöni, a bunkók sehol. Am pesten ritkán járok, de amikor voltam, ott a tempó is haladósabb, pörgősebb mint máshol. Néhány szituban, talán ideje, módja sincs hogy megköszönje.
2015. febr. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én például mindig megköszönöm, ha elengednek/kiengednek. Az a minimum, hogy intek (ha pl kisutcában engednek el). Ha valaki villant hogy kimehetek elé, akkor intek és bekapcsolom a vészvillogót 1-2 villanás erejéig. És pesti vagyok.
2015. febr. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

igen, általánosítás a kérdésem, belátom, vannak természetesen normális emberek.

Az is lehet, az autómmal van baj, külsőleg nem az a fajta, ami tekintélyt parancsolna(28 éves Ford)

Mondjuk nem a trabantosokra jellemző a fent leírt megfigyelés(na már megint általánosítok)

2015. febr. 15. 07:31
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én vidéki vagyok, de gyakran járok a fővárosban, én mindig "megköszönöm", ha valaki előzékenyen cselekszik. Sajnos annyira reflex-szerűen nyomom a gombot, hogy múltkor a német autópályán jó pár emberre frászt hozhattam. Náluk tényleg csak akkor használják a vészvillogót, ha baj van.
2015. febr. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Elég ha felemeled a kezedet, intesz, az is köszönésnek számít.

Meg szokta köszönni 10 autósból 7. csak az átlag autósok sokszor úgy gondolják, hogy ez nem előzékenység, hanem alap dolog, hogy beengedik őket ha jeleztek, és ezt úgy gondolják miért is köszönjék meg.

2015. febr. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
93%
Én nem érzek jelentős különbséget e tekintetben vidék és főváros között. És főleg nem az autó típusa alapján döntöm el, hogy a régi szakadt mondeósnak nem köszönöm meg, a nagy KRAZ-nak meg igen :)
2015. febr. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
87-ben nem annyira volt még Mondeo, de a cinizmusodból ítélve megvan erre a hajlamod...
2015. febr. 16. 04:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!