Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A kis autókat miért nézik le...

A kis autókat miért nézik le a forgalomban?

Figyelt kérdés
Ma úgy alakult, hogy a feleségem autójával kellett mennem dolgozni ami egy kis Citroen AX. Minden nap kocsival járok és vannak olyan forgalmi helyzetek ezen az útvonalon, ahol íratlan szabály a dugóban a másik autóval szembeni előzékenység és szívesség. Ezek olyan helyzetek, melyeknél szinte lehetetlen lenne kifordulni ha a másik nem enged be. A kis autóval mentem és senki nem engedett kifordulni, sávot váltani, stb. pedig jól lehet vele tartani a forgalom ritmusát, mert pörgős kis kocsi. Nekem egy más kategóriájú autóm van és azzal járok és most nagyon meglepődtem, mert én adott helyzetben beengedem a másikat és engedem sávot váltani, stb. Enélkül max. 1perccel érnék be hamarabb. Most viszont lefagytam némelyik forgalmi helyzetben, hogy mennyire nem vesznek számba ezzel a kis autóval. Minden tiszteletem a kis autósoké, mert életveszély a budapesti forgalom egy ilyen kis autóval a Crossoverek és milliós autók között lavírozni :-(

2014. máj. 20. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én pont fordítva tapasztaltam :)

Kisautóval járok és általában előzékenyek velem.

Viszont amikor a férjemmel megyek, akinek sokkal magasabb kategóriájú és nagyobb méretű az autója, vele nem szoktak olyan előzékenyek lenni.

Szerintem a kisautókat kicsit lesajnálják és inkább kiengedik őket. Meg talán az is számít, hogy nő vagy férfi ül benne :)

Én úgy vettem észre, hogy velem a férfiak előzékenyebbek, mint a nők.

2014. máj. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pozitívra értékeltem a válaszodat, mert lehet benne valami. Arra gondolok, hogy ki vezeti nő/férfi. A feleségem ugyanis nem panaszkodik sokat, csak mikor véleménye szerint ok nélkül dudálnak rá (miért nem fordul már ki, miért nem hajt már be a körforgalomba, stb.) Szóval nagyon is igazad lehet, talán nem mindegy ki vezeti...
2014. máj. 20. 10:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, a férfiak sokszor agresszívabban vezetnek, és mutogatnak, kiabálnak egymásnak :) De egy nővel általában nem így viselkednek, talán a nőkkel nem akarnak úgy versengeni.
2014. máj. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

más a helyzet...ha kisebb autót engedek be, majdnem biztos, hogy még työtyörög is..ez a nagyobbaknál is előfordul, metrt épp telózik...


a kicsi az nehezebben gyorsul, egyszerűen bizalmatlanok általában.

Sokkal rosszabb egy füstölgő IFA, vagy egy roggyant busz, ami okádja a füstöt.

2014. máj. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mert van egy olyan rossz sztereotípia hogy a kicsi és ebben az esetben régi kocsi az lassú lesz majd és tötymörög, ezért inkább jobb ha mögöttünk van .
2014. máj. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért szerencsére vannak kivételek is. :)
2014. máj. 23. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!