Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha nekem jött volna akkor ki...

Ha nekem jött volna akkor ki lett volna a hibás?

Figyelt kérdés

Piros lámpánál álltam egy kereszteződésnél,2x2 sávos út volt,utánfutó volt kötve a kocsimra, mellettem járdasziget volt,táblákkal, a jobboldalamon meg egy másik autó, és jött egy tűzoltóautó, sehogy sem fért el köztünk így én begurultam a kereszteződésbe (ez is 2x2 sávos út volt) a külsőben érkező autó jó előre lassított, egyértelműen konstatálta a helyzetet így elé bátran begurultam, de a belsőben érkező Skoda már nem volt észnél és a tűzoltóautót észlelve kezdett fékezni, de csikorgott is, majd az autó elkezdett kicsúszni, és felém húzott, majdnem elkapta az autóm orrát.

Hogyha nekem jött volna én vagyok a hibás?Mert nekem nem kellett volna ott lennem, csak jött a tűzoltó és utánfutóval nem igazán tudtam másfelé menni mint előre.


(A tűzoltóautó is megállt miatta mert nem lehetett tudni,hogy megtud e állni, és ha mondjuk nincs ott az én autóm és nem tud megállni akkor a tűzoltó oldalába állt volna bele)


2015. febr. 22. 11:09
 1/4 anonim ***** válasza:
57%

Ha a tűzoltóautó használta a megkülönböztető jelzését (ami a leírásod alapján elég valószínű), akkor én csak a škodás helyében éreztem volna magam hibásnak.


Jogilag ugye az van, hogy ha megkülönböztető jelzést használó járművet akarsz elengedni, akkor mások veszélyeztetése nélkül olyan dolgot is csinálhatsz, ami amúgy szabálytalan. A leírásod alapján úgy érzem, hogy a Škodának is lett volna ideje nyugisan megállni, így jogilag sem vagy hibás, de ezt innen nem fogjuk tudni eldönteni.


Amúgy engem is érdekel, hogy ha ilyenkor baleset történik, akkor mi a kárrendezés menete, szokott-e esetleg tanúskodni a tűzoltóautó vezetője meg ilyenek…

2015. febr. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a hangjelzést is adott, akkor mások és önmagad veszélyeztetése nélkül a tilos ellenére kigurulhattál. Hátra tolni futóval nyilván nem egy gyors megoldás. A külsőben lévő hol állt meg? Nem lett volna annyi hely elegendő, amennyit ő hagyott?

Amennyiben a tűzoltó csak a fényeit használta, az nem jelent a KRESZ-ben semmit, még annyit sem, amennyit a sárga villogó. Ha hangjelzést nem adott, akkor szabálytalan voltál.

Ütközés esetén többesélyes a felelősség megállapítása. A baleset oka az, hogy megszegted a szabályokat. Menti a dolgot az, hogy szirénázó autót engedtél el. Viszont veszélyeztettél, amit nem tehetnél meg.

A Skodás szabálytalankodása csak közrejátszhat. Ő a szabad jelzés tudatában autózott. Ha hallotta, de nem látta a tűzoltóautót, ha hallotta és látta, nem hallotta, nem látta, mind más-más eset.

Ezekkel az a baj, hogy ott a helyszínen tizedmásodpercek alatt kell helyes döntést hozni, amelyet majd a szakértők hetekig, hónapokig elemezgetnek.

Lásd pl. a Resova-ügyet. Gonosztevőtől szegény valódi áldozatig volt minden.

2015. febr. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Csináltam egy ilyen ábrát,hogy könnyebb legyen értelmezni a szituációt.

[link]

A világoskék a Skoda, így sikerült megállnia, a fekete értelemszerűen én vagyok egy Opel Omegával, elég hosszú autó és ahogy mentem előre néztem hogy elfér e már a tűzoltó, a barna pedig egy Opel Astra volt, ő egyértelműen lassított már jóelőre és elgurult a kereszteződésig.

Egyébként az út másik oldalán mint ahogy az az ábrámon is látszik nem volt autó, logikusabb lett volna ha ott megy el a tűzoltó, és természetesen használt MKJ-t, fülsüketítő volt.

2015. febr. 22. 15:05
 4/4 anonim ***** válasza:

No még egyszer, most a lényeggel kezdtem: egy tanú leírása alapján én nem merem kijelenteni senkiről sem, hogy hibás.


Ráadásul szerencsére nem történt baj, úgyhogy károkozó biztosan nincs. De még ha véletlen neked is megy a Škoda, az kisebb baj, mintha a tűzoltóautó esetleg nem ér oda időben, és esetleg bent ég valahol három kisgyerek, vagy felrobban valami, és összedől egy lakóház. Ahogy a leírásod alapján látom, mindenki azon volt, hogy a tűzoltóautót a legjobb tudása szerint segítse, a škodástól most ennyi tellett. Ez van, legközelebb biztos jobban odafigyel.


> „logikusabb lett volna ha ott megy el a tűzoltó,”

Lehet, de nem biztos, mert akkor meg 6-8 méterrel rövidebb úton kell megállnia a keresztből érkezőknek. Az ábrádon az látszik, hogy ez a Škodának például nem sikerült.

2015. febr. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!