Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha így kanyarodik ki valaki a...

Ha így kanyarodik ki valaki a főútra abban van valami szabálytalan?

Figyelt kérdés

Van egy mellékút lámpával, a lámpa elég sok idő után szokott váltani és kevés ideig zöld.

A lámpánál álló másodig autónak még van helye jobbra bekanyarodni egy kis üzlet parkolójába, és az üzlet parkolójának van egy ki/be járata a főútra, így lényegében be kell kanyarodni az üzlet parkolójába és onnét rákanyarodni a főútra, így megkerülve a lámpát.

Ezt tiltja valami vagy teljesen szabályos?Mert bár logikus, de eddig senkit sem láttam,hogy így csinálná a sógoromat leszámítva.

Szerinte szabályos, én sem találtam benne hibát, de mégis olyan furcsa...


2015. márc. 19. 22:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Érdekes kialakítású a parkoló.

Nem tiltja szabály a be és kihajtást a parkolón keresztül, de ha az vásárlók részére fenntartott parkoló nem illik azon keresztül közlekedni, annak, aki az üzletbe nem megy be.

Az nem derült ki, hogy mennyire forgalmas a főút, de azt gondolom, ezzel a kitérő manőverrel nem lehet sok időt nyerni, hiába kerülik meg a lámpát, a parkolóból kihajtva elsőbbséget kell adni az úton közlekedőknek... meglehet rövid ideig adnak zöldet a mellék úton közlekedőknek, de az legalább biztos, a parkolóból kihajtva bizonytalan ideig kell várni a becsatlakozási lehetőségre.

2015. márc. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez is egy olyan hely (ha csak nem ugyanaz) és itt is teljesen szabályosan kerülheted a lámpát a parkolón keresztül:

[link]

2015. márc. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagy ívben nehezebb kikanyarodni, de kis ívben könnyű.

Volt,hogy megkerültük, tankoltunk és mikor visszafelé jöttünk még mindig ott állt az az autó amelyik mögött álltunk másodikként, kb 6-7 perc volt.

2015. márc. 20. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!