Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Aki már az úton van, de balra...

Aki már az úton van, de balra kanyarodik, vagy aki még a padkán, de jobbra? Egyértelmű nem?

Figyelt kérdés

Van 1 gyár terület, porta minden. Szembe vele 1 út, köztük a főút, elsőbbség adás kötelező tábla.

Ki jön egy kamion a gyártól, jobbra megy, a személy autós balra. És majdnem egymásba mennek. Ahigy kanyarodik mind kettő egyszerre.

Miért? Többször láttam már ilyet, ott egy buszmegálló, onnan látom.

Én úgy tudom aki már az úton vsn annak elsőbbsége van, a porta rész, útnak számít? Pontosabban a a kapu előtti betonos rész ami még nem az út, hanem padka szerű. Szerintem út padkának nem?


Kinek ad igazat a rendőr? Szerint?



2014. jún. 20. 09:32
 1/3 anonim ***** válasza:
az nem útcsatlakozás, hanem kapubejáró ... egészen az út széléig ... szóval ő csak akkor hajthat ki, ha senki mást nem zavar vele az úton
2014. jún. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha egy utcából kanyarodna a kamion, neki lenne elsőbbsége. De mivel magánterületről, vagy egy közterülettől elzárt területről jön ki, igy mindenkinek elsőbbséget kell adjon, a gyalogosoknak is.
2014. jún. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szabály valóban így van, csak sokan nem tudják sajnos. Rendőr meg értelemszerűen a szabály szerint kell, hogy eljárjon, feltéve ha tudja... :D
2014. jún. 22. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!