Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek csak szimplán...

Szerintetek csak szimplán rendes volt, vagy van valami trükk?

Figyelt kérdés
Lakott területen kívül körülbelül 100-110-el mentünk és jött szemből egy felmatricázott rendőrautó amiben egy civil ült, a lámpáival villantott egyet, ezt figyelmeztetésként fogtuk fel,hogy lassabban, és kb 2-3 km-re ott álltak a kollégák trafival így nem futottunk bele.(valószínűleg nem)
2015. márc. 30. 19:51
 1/6 dirtboy ***** válasza:
23%

lehet séges hogy azt jelezte neked vagy csak figyelmeztetett hogy lassabban és a trefi csak véletlen volt.

az jutott még az eszembe hogy lehet nem is rendőrvolt ha már egyszer civil ült benne mert pl a szomszéd falu polgárőreinek is rendőrségi matricás autójuk van.

2015. márc. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Opel Astra H volt rendőrség felirattal és kék-piros fényhíddal.

Biztos,hogy elhaladt a trafizó társai mellett.

2015. márc. 30. 20:00
 3/6 anonim ***** válasza:

90-es megengedett sebesség , és - feltételezve, hogy valóban annyival mentetek - a 100-110 km/h-s sebesség közötti különbséget a szemből érkező nem igen tudja érzékelni.

Mozog mindkét jármű, ráadásul a megengedetthez képes a 10-20 km/h plusz nem sok - ha 100-at mutat az óra és bemérnek, nincs belőle semmi, ha 110et az már necces.

Lehet figyelmeztetett a trafira, de nem azért mert látta a gyorshajtást, általános szokás így figyelmeztetni a többieket.

Az, hogy rendőr volt-e vagy sem, ha rendőr volt, lehet nem volt köze a kint állókhoz, civilben pl. lehetett nyomozó... és nem minden rendőr szemét, még az egyenruhások sem (bár ezt nem ajánlott tesztelgetni)

2015. márc. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"általános szokás így figyelmeztetni a többieket."


Általános szokás? 30 autóból kb 1.Sajnos ez is kiveszett a magyar autósokból, mint az előzékenység

2015. márc. 31. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 egySanyi ***** válasza:
Lámpád, biztonsági öved rendben volt? Mert erre is villanthattak. Egy időben beszéltek olyat, hogy trafi előjelzésre villogtatás is tilos, nem tudom most mi a helyzet ezzel ezért én is csak nagyon ritkán használom.
2015. márc. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem csak rendes volt. Villogni meg nem tilos, mert akkor büntessék meg a rádióadókat is mert bemondják a hírekbe hogy most éppen hol mérnek.. No meg bizonyítsa be kamerafelvétellel ,hogy azért villantottam mert trafi van ,nem azért mert nem volt bekapcsolva/vakított a lámpája az egyik autósnak és én jószándékkal erre figyelmeztettem.
2015. ápr. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!