Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Direkt húzódnak közel bal...

Direkt húzódnak közel bal oldalra, akik arra kanyarodnak, hogy ne tudjál be fordulni rendesen, és muszáj hagyod előbb öt kanyarodni?

Figyelt kérdés

Sokan annyira közel állnak meg autóval az út közepéhez, hogy ha neked van elsőbbséged, főúton, és oda akarsz kanyarodni, ahol van ő, muszáj jelezned, mert nem tudsz bekanyarodni anélkül, hogy neki ne menj, vagy a padkanak ne! Hiába a kisebb autó, nem kell nagy dzsip, nem félsz be!


Direkt csinálják? Így hamar ki tudnak kanyarodni, ha más nem tud be!



2014. jan. 17. 09:39
 1/5 Beviz Elek ***** válasza:
Vannak ilyen szük utak. Ezen nincs miért bosszankodni. Ha be is férnél mellé, teljesen felesleges ész nélkül menni, sokkal egyszerübb ha kijön és te utána bekanyarodsz.
2014. jan. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szűk utcában vagy rosszul belátható kereszteződésben muszáj néha úgy helyezkedni, hogy kényelmesen már nem tud befordulni melletted senki. Tényleg kár rajta bosszankodni.


Egyébként több olyan helyet tudok neked mutatni, ahol pl. busznak kell szűk jobbkanyart bevennie és emiatt nem a felezőig, hanem a bal padkáig húzódik a fôútra kanyarodás előtt. Na ott próbàlkozhatsz :)

2014. jan. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 egySanyi ***** válasza:
Én speciel azért szoktam balra kanyarodáskor behúzódni a felező vonalra, hogy ezzel utat engedjek a mögöttem jövő, de jobbra kis ívben fordulóknak.
2014. jan. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
egySanyinál a pont, azon kívül, hogy a kresz is előírja, hogy balkanyarhoz balra, jobbkanyarhoz jobbra húzódj le, a cél az, hogy a mögötted jövőket lehetőleg ne tartsd fel. Ha te jössz a főúton, és a szűk utcába akarsz kanyarodni, akkor igen, fel kell készülni ilyen drámai szituációkra is, hogy az elsőbbségedről jobb lemondanod.
2014. jan. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Beviz Elek ***** válasza:

Én olyan utcákra gondolok (és szerintem a kérdezö is) amik eléggé szükek. Ha behúzódsz középre és jobbra el tudnak menni melletted, akkor bekanyarodni is van elég hely melletted (mivel az út közepéhez húzódik nem az út bal oldalára). A kèrdésben szereplö utcáknál jobbra senki nem megy el melletted, az út közepére húzódva max egy biciklis.

Nálunk rengeteg kis utca van, ahol 2 autó éppen elfér egymás mellett, jobbra húzódva is rossz bekanyarodni melletted. Itt teljesen normális a kiengedös módszer

2014. jan. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!