Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jogsi után ti már rögtön...

Jogsi után ti már rögtön egyedül vezettetek?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok hány óra kell ahhoz, hogy biztonságosan menjen egyedül is, Pesten? Munkához kellene jogsi, és ugyan a papír megvan, de vezetni nem vezettem évek óta. Természetesen elmennék oktatóhoz előtte, de így se tudom bemerjem-e vállalni. Ti mit gondoltok, mennyi rutin kéne, hogy eltudjam végezni a munkát? Pesten kéne vezetni, naponta sokat. (nem ez a cég profilja, tehát nem szállítmányozás, vagy reklám, de így is sokat kell kocsiban ülni)
2015. márc. 31. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Menj el néhány órára oktatóhoz, utána meg majd belejössz :)
2015. márc. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Tubarózsa ***** válasza:

Én nem. Okt végén vizsgáztam nov elején jött a jogsim. Eleinte apámmal vezettem főleg város és autópálya(Kia rio)neki 25+éve van jogsi és kb 10eve(ha nem több) taxi sofor Bp-n. Illetve párommal(jelenleg férjem) mentünk sokat inkább fő út egy SuzukiSX4 el. Neki 25+éve van jogsi közel 10évet volt tgkv jelenleg (97ét ota de elotte is volt már) busz sofor Bp es elovaros. Nem is tudom mikor mentem teljesen egyedul, de addigra sokat tanultam. Talán mikor megkaptam a kocsimat.(semmi extra 93as Opel Vectra). Elötte is, kb 2hós jogsival. Az Opelal mentem hosszú távot egyedül (kb 200 km oda ennyi vissza) Kia benzines Suzuki diesel, élmény volt felváltva vezetnem őket :)

de ha igazán akarod, menni fog ;)

ui a jogsimat 2008ban kaptam. Az automat 2010 tavaszán. Jelenleg buszsofornek keszulok :)

2015. márc. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el egy oktatóhoz, és kérd meg arra, hogy a környék (ahová legtöbbször kellesz menned) veszélyes csomópontjait, "szopatós" parkolóit, utcáit mutassa meg, és mondja el, mire kell figyelni.
2015. márc. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én egyedül, ugyanis senki sem ért rá mellém ülni.. :( Egyébként megoszlanak a vélemények, van aki szerint csakis egyedül lehet megtanulni, mások szerint meg mindenképpen üljön egy rutinosabb vezető a kezdő mellett. Nekem is az utóbbit tanácsolta annak idején az oktató. De hát... Szóval én 2 hónapja gyakorlok, de még csúcsforgalomba, forgalmasabb helyekre nem merek menni. Egyedül csak a saját tempómban megy, fokozatosan. Ha gyorsabban akarsz magabiztosságra szert tenni, akkor mindenképp oktató. Ha intenzíven gyakoroltok előtte, nem lesz gond ;)
2015. márc. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utáltam ha mellettem ült valaki, voltak pontatlan váltásaim, bénázások, és ezt kicsit szégyelltem így zavart ha ott ültek mellettem, szeretek egyedül rájönni arra,hogy min kéne változtatnom.

5 nap után rágurultam egy autóra mert apám ült mellettem és ő mondta,hogy ne kézifékkel induljak a emelkedőn , de én úgy tanultam, végül rá hallgattam és meg lett az eredménye.

Azóta már megtanultam kézifék nélkül is, és elég jól vezetek szerintem, még majdnem balesetem sem volt.

2015. márc. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Én egyedül vettem, mert nem volt senki aki jöjjön velem. Először csak mellék utcákban a kuplungolás miatt. Most már mindenhol.

Van gps, az jó. Lőj be valami halk zenét, amit tudsz, dúdolni, az oldja a feszültséget.

Egyébként, ha volt mellettem valaki, csak idegesebb lettem. Még az is bele dumált, akinek jogsija sincs. Csak a hülyeséget mondta.

Bp.

2015. ápr. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Embere válogatja, de a "halk zene" nem biztos, hogy feszültségoldó, lehet figyelem elterelő is - főleg, ha rádió szól.


Sok éves kihagyás után nem árt egy ismétlő tanfolyam oktatóval, és az plusz előny, ha olyan helyekre mentek, ahová a munka miatt készülsz.


Két különböző dolog, amikor a friss jogosítvánnyal elindul az emberke gyakorolni egyedül, illetve amikor azt mondják neki, hogy "ide kell menned"

Gyakorlás alkalmával, ha valami nem tetszik az ifjú vezetőnek, megteheti, hogy nem megy arra, pl. nem megy be sűrű csúcsforgalomba, nyugodtabb időszakban kóstolgatja az ottani utakat...

Megadott címre autózni stresszesebb, az már feladat - megoldható, de egyéntől függ elsősorban, és amíg nem tudod hogy bírod, merész az ilyen munka.

Van, aki nagyon gyorsan megszokja, másoknál hosszabb idő kell, és hatalmas előny a terepismeret.


Egyedül kezdtem vezetni, de szabadon, és csak akkor mentem be a forgalmasabb helyekre, amikor az már nem feszélyezett.


A vezető mellett ülő "gyakorlott segítő" lehet magnyugtató, de idegesítő is, attól függően, mennyire vannak egy hullámhosszon.

2015. ápr. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!