Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Van abban valami, hogy luxusau...

Van abban valami, hogy luxusautóval mindent lehet?

Figyelt kérdés

A sógoromnak egy 3-as BMW-je van (F30) és életében egyszer kapott gyorshajtásért csekket az is csak 30 ezerről szólt, viszont ha vele tartana egy rendőr csak egy 5 km-es szakaszon, akkor be is vonná a jogsiját mert annyi szabálytalanságot követ el ilyen rövid szakaszon is.

Volt olyan,hogy nem tudott előzni egy viszonylag széles úton, és jobbról az aszfaltról félig lehajtva hajtotta végre az előzést, kanyarodósáv, vagy forgalom elől elzárt terület,járdasziget megkerülése nem számít, előz.

Sebességhatár nem létezik (kivétel városban ott betartja az 50-et mert az elvei szerint az fontos) és évek óta az utakon van.

Én 1 éve vezetek,Opel Astra F Caravan-t, egyszer nem indexeltem egy autó kikerülésekor, rögtön megbüntettek.

A sógorom előzött már rendőrautót 150-el, leszarták.Miért van ez így?

(és amiket róla írtam, az csak az amit én tudok, nem vagyok ott mindig)


2015. ápr. 4. 22:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

A 3-mas BMW minden csak nem luxusautó.

Hogy téged meg elkaptak egyből, egyszerűen pech volt.

2015. ápr. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Attól még BMW, és nem azonos az ára a Suzukiéval.
2015. ápr. 4. 22:43
 3/19 anonim ***** válasza:
Első nézd már meg mit takar az f30 felirat. Csak írd be a googleba és meglátod, hogy luxus autó. Mivel jó pár millióba kerül, tehát bőven annak tekinthető. Téged elkaptak, mert peched volt. Ez a luxus autóval mindent szabad meg már régóta tény. :D Ne lepődj meg rajta. Legalább kérd el tőle egy körre.
2015. ápr. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
30%

Attól még béjembé... aha. tipikus kivagyi proliduma.

Inkább egy új suzi, mint egy bodzaszedőszagú széthajtott bajor fostalicska

2015. ápr. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Ez egyáltalán nem típusfüggő. Ma Magyarországon kifejezetten pechesnek kell lenni ahhozz, hogy közúti ellenőrzésbe fuss. Ez persze ha lassan is, de változik, ahogy egyre több korszerű és automatikus eszköze lesz a rendőrségnek.


Nyilvàn van egyes rendőrökben egyfajta alsóbbrendűség-tudat is a drága autók tulajdonosaival szemben, de egyesekben pedig a Robin Hood-szellem a domináns és kimondottan rámehet ezen autók tulajdonosaira. Hogy mekkora ez az arány, azt nyilván csak komoly pszichológiai tesztelés deríthetné ki.

2015. ápr. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

A trollok (akik ráadásul tudatlanok) ilyenkor buknak le. Az F30 a legújabb BMW, úgyhogy nem igazán széthajtott :)

A másik, hogy a 3-as BMW egész pontosan egy "compact executive car", mely egyes prémiumautókra használatos kifejezés. Járj utána és meglátod.


Azok is lebuktak, akik csak vasárnapi vezetők. Mert a közlekedők közül minimum 50% ugyanígy viselkedik. A magyar autóállománynak pedig csak a 10% része prémium, vagy luxus autó (ebbe beletartoznak a 0-30 évesek is), ennek is csak egy részét képezi a BMW márka. Tehát, a többi más autómárkával rendelkező emberek minimum 40% része is ugyanígy vezet.


Minden tisztelet a kérdést kiírónak, hogy szinte tökéletesen szabályosan közlekedik, de ez az autósok nagy részéről nem mondható el.

2015. ápr. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Azt még kihagytam, hogy azt a bizonyos majdnem 40%-ot sem kapják el szinte soha.

Nekem van egy BMW-s ismerősöm, aki notórius gyorshajtó. Van radardetektor az autójában (ebből is látszik, hogy nehezen mond le a gyorshajtásról). Így is megbüntették már többször. Sokat megy és állandóan siet (területi igazgató), ezért is nagy esély arra, hogy elkapják.

2015. ápr. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Szerencse kell hozzá hogy ne kapjanak el, nem Bmw. A trafipax egyre több helyen ott les. Szerencsére autóstársak szoktak villogni jelezni.

Utcai kihágásért pl amit írtál hogy jobbról előzés nem indexelés meg csak akkor büntet a rendőr ha éppen ott van és nagyon ráér. Okosabb szabálytalankodó mg előbb körbenéz ,hogy van e rendőr a közelben. Nekem nincs "luxusautóm" de évente 1 gyorshajtás büntit bekalkulálok és be is szokott jönni. Se több se kevesebb. Nincs minden sarkon rendőr,főleg vidéken.

2015. ápr. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
45%
4-es egy suttyó vidéki suzukis idióta. Az f30-nak a fényezéséből vehetnél egy suzukit te barom. :D
2015. ápr. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Akinek ilyen kocsira telik, annak egyéb dolgokra is telik, és a pénze olyan körökből származik amitől a rendőr is fél. Magyarán, maffiózókba épeszű rendőr nem köt bele.
2015. ápr. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!