Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mért nem autó márka szerint...

Mért nem autó márka szerint fizettetik a büntetést a szabálysértőkkel? (drágábbra több büntetést)

Figyelt kérdés
egy azonos szabálysértésért ugyanannyit fizet egy 15 éves suzuki mint egy vadiúj merci vagy még durvább felsőkategóriás autó sofőrje.nevetséges.ha azt mondom 30ezer azt megérzi egy suzuki sofőrje.de egy porsche-ból röhögve kifizeti bárki.
2015. ápr. 7. 20:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

"egy azonos szabálysértésért ugyanannyit fizet"

Ez a lényeg.

Láttam már gazdag suzukist és láttam már csóró drága kocsist. Nem a ruha (jelen esetbe a kocsi) teszi az embert.

2015. ápr. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Óvatosan az ítélkezéssel.

Egy ismerősöm egyszer potom pénzért hozzájutott egy drágának számító autóhoz, mázlija volt, a tulajnak nem az egyetlen kocsija volt, ez meg csak állt használatlanul, és volt egy közös ismerősük, így lebonyolították a boltot. Az ismerősömet viszont nem veti fel a pénz, csak jókor volt jó helyen.

No meg azt sem tudhatod, hogy esetleg nem céges autó-e valakinek az a jó kategóriás drága kocsi, mert azt nem a saját pénzéből veszi a dolgozó, aki a munkához használati célra kapja, a saját fizetéséből meg nem biztos, hogy simán meg tudná venni.

2015. ápr. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
igen de ez így nem mindenkinek büntetés.csak a szegényeknek.biztosan van példa arra is amit mondasz de a ritkább eset. egy autó karbantartásához pénz kell egy jó autóhoz több.adhatnánk a segélyen élőnek ferrarit is képtelen lenne fenntartani.akinek meg jól fut a szekér és nem fukar az nem vackokkal fog járni.
2015. ápr. 7. 20:27
 4/17 A kérdező kommentje:
igaz a béreket is figyelembe kéne venni.de akkor sem igazságos hogy a 100ezerből tengődő trabantos annyit fizet mint a milliomos vállalkozó a vadiúj csodajárgányából.
2015. ápr. 7. 20:29
 5/17 anonim ***** válasza:
Nézd, ha a büntetés jogos, akkor fizessen, túl sok pancser van így is az utakon, akiktől én a jogosítványt is elvenném. Ma reggel is éppenhogy megúsztam egy balesetet a busszal, amivel utaztam, hála a busz sofőrjének, aki egy remek manőverrel el tudta kerülni azt a szerencsétlen kisfurgonost, aki nem nézett körül, mielőtt úgy döntött, hogy megfordul az úton... Azért így is közel voltunk. Ha balesetet okozol, fizess...
2015. ápr. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
de nem tanul a büntetésből ha nem elég magas.amit megérez a zsebe abból tanul nagyobb eséllyel.sokszor látni drágább autókat szabályt sérteni,azt hiszik nekik minden szabad.most ha például te keresel havi 10millát és 20-30milliós(aztán határ a csillagos ég) autód van akkor 30 ezer forint az nem pénz.bérhez képest százalék arányosan kéne.
2015. ápr. 7. 20:36
 7/17 anonim ***** válasza:
25%

Egyetértek. Szerintem is az autó jelenlegi értékét kéne figyelembe venni.


Arra meg nagy ívben tennék, hogy valakinek szerencséje volt és jó áron jutott hozzá egy amúgy drága autóhoz. Ettől még nem kell szabálytalankodni. Persze nem is ilyen kis apróságoknál vetetném figyelembe a kocsi értékét, hanem mikor valaki veszélyezteti a másikat.


Igen például ha a gazdag épp suzukiban ül, akkor fizessen kevesebbet, így van, ha ilyen kicsi és gyenge autóval száguldozik, vagy stb, azt nyugodtan.


De amikor száguldozik valaki és veszélyeztet másokat a 2 tonnás, vagy annál is nehezebb BMW X5-el, Audi Q7-el, ML, illetve GL Mercedes-szel meg 7-es BMW-vel, S Mercivel, ilyesmi kocsikkal, az igenis fizessen sokkal többet. Mivel egy átlag ember bizony a büdös életbe nem teheti meg, hogy ilyen méregdrága kocsikkal járjon, szóval biztos, hogy rengeteg pénzük van és tényleg semmi neki egy-egy büntetés. Ezt én is igazságtalannak érzem. Azért látni annyi Porsche Panamera-t meg Lexus-t, Mercit, Audit, BMW-t buszsávban, mert ezért mennek át piroson, záróvonalon előznek, meg minden meg autópályán 250-300-al mennek, mert nekik semmi a büntetés.

2015. ápr. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
44%
Ha drága minőségi ruhákban jársz, akkor fizess dupla adót. És ha igényesen meg van csinálva a lakásod, akkor is fizess többet, mert nem egy lerombolt ócska házban laksz, és milyen az már, hogy nem fizetsz többet!!!
2015. ápr. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Olcsó autóval sem kell szabálytalankodni és balesetet okozni, hidegen hagy, hogy kevés a pénze valakinek. Nekem is kevés, de a világ összes pénze is kevés, ha életekről van szó. Nem egy ember halt meg balesetben szabálytalankodók hibája miatt.
2015. ápr. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem lenne reális, meg mi van a kölcsönkapott, vagy céges autókkal?

Egyszerűbb a jövedelem alapján felállítani a büntetési tételeket.

2015. ápr. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!