Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 1-es villamos vonalán kerékpár...

1-es villamos vonalán kerékpárral?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Konkrétan a Szentlélek tértől kellene eljutnom a Közvágóhídig minél biztonságosabban és szabályosabban. Már találtam egy viszonylag jó útvonalat, de ott is kell úton kerekezni :). Van olyan, aki rendszeresen arra jár? Előre is köszönöm!


2015. ápr. 17. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A Budai oldalon a Duna mellett végigfutó kerékpárutat javasolom. 9 km, látványos, 1-2 ponttól eltekintve biztonságos is. A Rákóczi (Lágymányosi) hídon szépen átmégy, s már ott is vagy.
2015. ápr. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Meg lehet oldani. Kerékpárúton a Vágány utcáig, majd tovább bringaúton a Dózsa György útig. Onnan a Hősök teréig bicikliúton, majd át a Városligeten, ami korlátozott behajtási övezet. A Stefánia út-Hungária krt-Könyves K krt útvonal pedig ki van építve kerékpárútként.


De ez kerülő!


Ezért javaslom a Duna menti bringautat a Margit hídig. Ott az építkezés miatt át kell menni a túloldalra, majd a Kossuth térig bringaúton, onnan meg kijelölt kerékpáros nyomon dél felé. A Fővám tértől ismét végig bringaút visz.

2015. ápr. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

De akkor miért mennél te el az 1-es villamos vonalára a körútra? Minek ekkora kitérő?


Szentlélek téren ott a rakpart, végig tudsz menni, végig szabályosan bicikliúton a közvágóhídig. Nyílegyenesen.

2015. ápr. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Basszus, nagyon bamba vagyok. :) Kezdő "budapesti" kerékpáros vagyok, most kezdtem el bemerészkedni binyóval a belváros felé, és az agyam még ragaszkodik a megszokott útvonalhoz. :) Biztos bűvölöm egy órája a térképet a mozgasvilag.hu - n, de a legegyszerűbb megoldás nem esett le! :D Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2015. ápr. 17. 15:16
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha szó szerint értenénk a kérdést:


https://www.youtube.com/watch?v=8jAK0YMHtd0


:)


Az útvonalat meg már leírták.

2015. ápr. 18. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!