Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hol lehet javaslatot tenni az...

Hol lehet javaslatot tenni az ügyben, hogy a Szabadság híd elé mindkét oldalra kerékpárral behajtani tilos táblát tegyenek ki?

Figyelt kérdés

Minden hétköznap arrafelé járok kocsival, és elég bosszantó, hogy felengedik a kerékpárosokat a szűk, 1 sávos hídra, az autók közé. Kikerülni nem tudom őket a záróvonal miatt, elférni nem férek el mellettük (max centizve), amikor meg 15 km/h-val döcög egy bringás előttem, és feltartja a forgalmat, és amikor sietnék munkába, hiába dudálok, csak kevés esetben húzódtak félre.

De nem csak a kerékpárosok kitiltása a hídról jelentené a megoldást, hanem az is, hogy a híd előtt lenne egy kötelező legkisebb sebesség tábla, aminek mondjuk 30 km/h-t lőnének be. Így közvetve ki is lennének tiltva a lassú járművek (a kerékpárosokkal együtt).

Több ismerősömmel beszéltem ez ügyben, nekik is van jogosítványuk és teljesen igazat adtak nekem. Szóval abban reménykedek, hogy ha többen teszünk javaslatot, akkor talán meghallhatja valaki, és cselekszik. Vagy ha nem, akkor petíciót indítunk.



2014. nov. 14. 18:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van jogosítványom, autóval közlekedek, és én sem rajongok azért, hogy 15-20-szal menjek, de a Szabadság-híd sokszor amúgy is eléggé be van dugulva, ha meg nincs, akkor meg kibírja az ember azt az időt, amit egy biciklis mögött kell megtennie a hídon (a bringások többsége jóval gyorsabban megy egyébként). Forgalomszervezési jelentősége nem igazán van a javaslatodnak, csak feleslegesen frusztrálod magad azon, hogy legrosszabb esetben 1 perccel később érsz oda valahova, általában meg a dugóban állsz, amit a bringás lazán kikerül.
2014. nov. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
Szóval összefoglalva, én kimondottan ellenzem a javaslatodat, szerintem az a normális, ha egy autós ekkora távot kibír egy bringás mögött.
2014. nov. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
59%
Én maximálisan támogatom a javaslatodat. Elvileg az illetékes önkormányzathoz kell bemenni, csak azt nem tudom pontosan, hogy a híd melyikhez tartozik. Örülök, hogy vannak olyan autósok, akik nem csak morognak, hanem lépnek is, ha valami zavarja őket.
2014. nov. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Alex Fly ***** válasza:
60%
Mióta bezárták az OPNIt, azóta sehol.
2014. nov. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

Bocs, mennyit is vesztesz ezzel? Gyakorlatilag semennyit? Éjszaka mondjuk 1 percet? Húha. Az már durva. Fel kell jelenteni, meg kell tiltani neki, le kell lőni ott helyben!


Ne vicceljünk már. Ez egy város. Kb. 3 millió ember mocorog benne hol gyalog, hol busszal, hol autóval, hol bringával. Néha előfordul, hogy kényszerűen feltartja a kukás az autóst, a bringást a kikanyarodó autós, a gyalogost az autóáradat vagy épp fordítva. Nem dráma, nem történik SEMMI, ha egy perccel később érsz oda valahova.


A Szabadság hidat 1946-ban kerékpárút nélkül építették újjá. Ez pech, mert a járdán gyalogosok kolbászolnak - egyre többen a növekvő vendégéjszakáknak köszönhetően. Ott napi többszáz bringást nem tudsz elvezetni. A villamossín rosszabb, ott az autóval utazóknál gyorsabb és nagyobb létszámú tömeget tartanának fel. Így marad az autós sáv. Szűk keresztmetszet, de ez a legkisebb rossz.

2014. nov. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
42%
A javaslatba írd be, hogy legyen gyalog- és lerékpárút mindkét járda. Elég szélesek ugyanis, és gyakorlatban most is úgy vannaknhasználva. De egyelőre csak az úton szabályos a bringázás. Elég szomorú helyzet
2014. nov. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Mióta bezárták az OPNIt, azóta sehol."

http://www.youtube.com/watch?v=q3d4c72OBmg&feature=youtu.be&..

2014. nov. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%

És arra hol lehet javaslatot tenni, hogy a szarni is autóval járó taplókat kitiltsák a belvárosból? A kiskörutat is beleértve a kiskörút által határolt területről. Kivétel helyi lakosok és a területen telephellyel rendelkező vállalkozók.

Tipikus önelégült tahó a kérdés feltevője, óriási szereptévesztésben: azt hiszi hogy ő a Nap (körülötte forog a Föld).


Amúgy olyat még nem láttam, hogy a híd végén ne lett volna a lámpánál akkora sor, amint végigvárni kb. kétszer annyi idő, mint amennyi alatt egy kerékpáros átér.


Remélem egyszer egy szolgálaton kívül a Szabadság hídon kerékpározó rendőrt próbál majd megijeszteni a kérdező, és amit kapni fog érte, azt majd megjegyzi.


Ismerőseim Svájcban jártak, autóval mentek ki, vitték a bringát, kint kerékpárral jártak be mindent, amit lehetett. Őket eleinte nagyon zavarta a svájci autósok viselkedése. Ha záróvonal volt, akár fél kilométeren keresztül, akkor nem előzte meg őket senki. Akkor sem, ha belátható útszakasz volt, és égen-földön nem volt sem rendőr, sem szembejövő. Szépen jöttek mögöttük akkora távolságban, hogy ne zavarják a kerékpározókat. Záróvonal végén elmentek mellettük. Normálisan, nem motort bőgetve, gumit csikorgatva, ahogy nálunk szokás "megbüntetni" a "köcsög kerékpárost".

Ha rajtam múlna, már a kérdés feltevése alapján pszichikai alkalmassági vizsgálatra küldeném, nem való a volán mögé az ilyen.

2014. nov. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"és amikor sietnék munkába, hiába dudálok,"

Keljél korábban, indulj el korábban és akkor nem kell majd dudálnod, de még az is lehet, hogy nyugodtabb lesz a napod.

2014. nov. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Elérhetőség

A BKK Ügyfélszolgálata az alábbiakban felsorolt ügyekben és módon áll az ügyfelek és érdeklődők rendelkezésére:


BKK Központ


Telefon: +36 1 3 255 255

E-mail: bkk@bkk.hu

Fax: +36 30 774 1001

BKK Ügyfélszolgálat


Személyes ügyfélfogadás: 1075 Budapest, Rumbach Sebestyén u. 19-21.

Levelezési cím: 1241 Budapest, Pf. 200

Telefonszám (Call Center): +36 1 3 255 255

(az ünnepek alatt is 24 órában fogadjuk az ügyfelek hívását)

E-mail: bkk@bkk.hu

Nyitva tartás


hétfő, kedd 9.00 – 17.00 óráig

szerda 9.00 – 19.00 óráig

csütörtök 9.00 – 17.00 óráig

péntek 9.00 – 15.00 óráig

szombat-vasárnap zárva

BKK Ügyfélközpontok


Nyitva tartás

Hétköznap Szombat Vasárnap

Deák Ferenc tér M, aluljáró 5.30 – 22.00 5.30 – 22.00 5.30 – 22.00

Rumbach Sebestyén utca 19-21. 9.00 – 17.00, szerdán 9.00 – 19.00, pénteken 9.00 – 15.00 Zárva Zárva

Keleti pályaudvar M, aluljáró 5.30 – 22.00 5.30 – 22.00 5.30 – 22.00

Kelenföld vasútállomás M, aluljáró 5.30 – 22.00 5.30 – 22.00 5.30 – 22.00

Liszt Ferenc Repülőtér 2A terminál 8.00 – 22.00 8.00 – 22.00 8.00 – 22.00

Liszt Ferenc Repülőtér 2B terminál 9.00 – 21.00 9.00 – 21.00 9.00 – 21.00

Móricz Zsigmond körtér 5.30 – 22.00 5.30 – 22.00 5.30 – 22.00

Parkolással, teherforgalmi hozzájárulással, túlsúlyos és túlméretes járművek közlekedésével, forgalomtechnikai hozzájárulással, közterület-használattal valamint a taxiállomásokkal kapcsolatos ügyekben


Telefonszám: +36 1 3 255 255, hívható:

hétfő, kedd 8.00 – 17.00 óráig

szerda 8.00 – 18.00 óráig

csütörtök, péntek 8.00 – 17.00 óráig

Fax: +36 1 235 1040

E-mail: parkolas@bkk.hu; teherforgalom@bkk.hu; utvonal-engedely@bkk.hu

Parkoló automata hibabejelentő: + 36 1 235 3001

2014. nov. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!