Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha két kerékpáros egymás...

Ha két kerékpáros egymás mellett halad főúton, akkor nyugodt szívvel ledudálhatom őket?

Figyelt kérdés
A héten volt egy ilyen eset, de látszólag senkit sem zavart,hogy egymás mellett tekernek, pont nem jött senki szemből így kényelmesen kielőzhettem őket, ezért sem dudáltam, de azért mégiscsak tudniuk kéne,hogy nem lehet, és talán a dudálásból rájönnek...vagy?
2015. máj. 9. 17:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%

Osztrákok nem éreznek késztetést (szabálytalan) kerékpárosok esetében sem. Németek sem. Vészhelyzet volt? Nem. A vészhelyzet elhárításához a hangjelzés is szükséges volt? Nem. A várat és indokolatlan zavarás balesetet okozhat? Igen (megijed a bringás).

Neked nem lesz jobb a dudálástól, nekik nem lesz jobb.

2015. máj. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Ha nem jönnek szembe akkor nem érdekel,de ha miattuk kell 20 al menni km-eken át akkor kapják a dudát, de nem csak tőlem.
2015. máj. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
42%
Sőt, kötelező! Javaslom még hosszasan működtetni az ablakmosót, amikor elhaladsz mellettük.
2015. máj. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Németországban magyarul írnak?Ausztriában magyarul írnak?Nem és nem.Te miért írsz magyarul?Ja mert Magyarországon vagy...na én is ezért fogok rájuk dudálni, és szarom le a németet meg az osztrákot, majd ha én is kapok 500 ezret utcaseprésért, akkor nem fogok dudálni és nyugati polgárnak érzem magam.

Ennyit erről,köszönöm!


Nem is dudáltam rájuk mert ki lehetett őket kerülni, ettől függetlenül szerintem nem kéne így menni, én se megyek a szemközti sávba ha az üres, de megtehetném....

2015. máj. 9. 19:07
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
ettől már csak az jobb mikor egymás mellett mennek,és közben az út mellett van bicikliút!!!!!!!
2015. máj. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Alex Fly ***** válasza:
65%

Lakott területen kívül jelezheted az előzési szándékodat hangjelzéssel. Szóval ott igen.

Egyébként nem hinném, hogy két, szabálytalanul egymás mellett haladó kerékpáros közvetlen balesetveszélyt okozna, amit csak hangjelzés használatával lehet elhárítani; szóval lakott területen tilos.

2015. máj. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem az a fő kérdés, hogy átlógtak-e a szembeövő sávba, avagy sem.
2015. máj. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem szabályos a két biciklis egymás mellett, mivel az autónak !legalább! egy nyitott ajtónyi távolsággal kell kikerülni a Kresz szerint. A másik pedig, hogy balaset veszélyes, mivel lakott területen kívül a megengedett sebesség 90 km/h, sok a reakció idő és a féktáv is, mivel kanyarok is vannak.
2015. máj. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Alex Fly ***** válasza:
78%

Azt hiszem, komoly gondk vannak a KRESZ ismetetével...

Először is a kerékpárosok egymás mellett közlekedését tiltja, kivétel a kerékpárút -tehát a kerékpárosok szabálytalanul közlekedtek.

Másodszor a hangjelzést is feltételekhez köti, az csak balesetveszély elhárítása érdekében (az úttesten közlekedő másik jármű nem az), illetve lakott területen kívül az előzési szándék jelzésére használható (ez a szituáció akár beleférhet ebbe). Nevelési-büntetési szándék nincs a megengedettek között.

A kikerülés nem tudom, hogy jön ide, a leírásban nem szerepel álló jármű.

Ami viszont ide vonatkozik, azok az előzés szabályai. Itt szerepel az oldaltávolság kérdése, ami minimum egy, de inkább másfél méter a kerékpáros előzése esetén. Mellesleg a KRESZ nem teszi kötelezővé a másik jármű megelőzését, az csak egy lehetőség, amit megfelelő körülmények esetén végre szabad hajtani. Ha a jogszabályban rögzített feltételek nem állnak fenn, akkor tilos. Természetesen a feltételek fennállása esetén sem kötelező...

2015. máj. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ebben az egészben az a legszomorúbb,hogy ilyenkor,ahogy megérkezik a jobb idő,és előjönnek abiciklisek meg a motorosok,mindenhol ki vannak téve a táblák,hogy mi autósok figyeljünk a motorosokra/kerékpérosokra/gyalogosokra stb.......nekem csak egy kérdésem lenne:MINEK!?!?!?ők figyelnek ránk!?!?!?!? Persze hogy nem,de ha baj van az a "szemét"autós a hibás.......
2015. máj. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!