Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Körforgalomba való belépéskor...

Körforgalomba való belépéskor honnan kéne látni a körforgalmat elhagyó autók jobbra indexelését?

Figyelt kérdés

A kilépő autók jobbra indexe pont az ellentétes oldalon van, a belépő autósok nem láthatják, mert ők a kilépő autók bal oldalán vannak. Tehát nincs idő felkészülni rendesen a belépésre, mert nem tudja az ember hogy melyik autó hol fog kimenni.

Milyen megoldás lenne erre?


2015. máj. 11. 09:53
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
70%

Te nem látod, ha egy autó a körforgalomban jobbra indexel?....

Van egyáltalán jogsid?

2015. máj. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:
Hogy látnám amikor én balra vagyok tőle ? Nem átlátszó a másik autó hogy én a túloldali indexét lássam. Van jogsim, minden nap vezetek.
2015. máj. 11. 10:01
 3/47 anonim ***** válasza:
79%

Neked az ELÖTT kell látni az indexet, MIELÖTT belépnél a körforgalomba.

A kilépö autó meg már akkor indexel, amikor töled 90 fokra van - azaz ha nem vagy vak vagy hülye, akkor látnod kell.


Mellesleg 15 éve vezetek napi szinten és eddig még minden alkalommal "sikerült" meglátnom az idexelést.

2015. máj. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 Beviz Elek ***** válasza:
Az indexelést tökéletesen látni, de sok esetben az autó mozgásából is tudod hogy mit akar a másik.
2015. máj. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
22%

"Van jogsim, minden nap vezetek."


Ez lehet, de a kérdésed alapján körforgalomban még soha nem vezettél.

2015. máj. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:

Én ott állok a körforgalomba belépéshez. Ami előttem elhalad autó a körforgalomban és indexel, az a következőnél fog kihajtani. Az nekem mitől lenne segítség hogy annak az indexét látom? Ha nem indexelne, akkor is elmehetnék utána, meg így is. Tehát az én szempontomból teljesen mindegy hogy én látom az ő indexét vagy nem.

Akik viszont a tőlem balra lévő kihajtónál mennek ki, na azoknak az indexét nem látom mivel én tőlük balra vagyok, az index viszont az ő jobb oldalukon van.

De pont az ő indexüket kéne látnom, mert ők az előzőn mennek ki, tehát nekem arról kéne tudni hogy ők kimennek, mert az azt jelenti hogy én bemehetek, igaz?

2015. máj. 11. 10:21
 7/47 anonim ***** válasza:
11%

Nem értem, te hogy kaphattál jogosítványt...

Szerintem menj el egy autós iskolába, mond el a problémád és feltétlenül kérj még pár órát. Addig ne veszélyeztesd mások életét a forgalomban!

2015. máj. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
62%
Aki ott hajt ki ahol te be akarsz menni annak látod. Aki nem indexel elmegy előtted az mindegy. Aki a túloldalon van az is, mert azelé meg beférsz. Szerintem add vissza a jogsit.
2015. máj. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 A kérdező kommentje:
Nem értem hogy te hogy kaphattál számítógépet.
2015. máj. 11. 10:25
 10/47 anonim ***** válasza:
46%
Inkább mentél volna iskolába, talán kis értelmet és logikát is tanulhattál volna. Sajnálom, hogy nincs jobb időtöltésed, mint írsz valami gagyi kérdést és várod, hogy leoltsanak.
2015. máj. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!