Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Körforgalomba miért olyan...

Körforgalomba miért olyan bunkók az emberek?

Figyelt kérdés

Körfogalomban annak van elsőbbsége aki benne van. Ezt nem fogják?

Megyek a körforgalomban lendületesen(de nem veszélyesen) és simán megindulnak elém be. Ha nem veszem el a gázról a lábam, akkor oldalba vágom simán.

És sokan csinálják ezt. Még teherautó elé is elindulnak a kis személyautójukkal.

Mégis miért? Nem bírnak kemény 3mp-et várni? Inkább bevágnak más elé?


Csak Pesten és a M0-ás felhajtóinál ez a jellemző? Én ott tapasztalom leginkább.



2013. márc. 10. 16:10
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
n*
2013. márc. 10. 16:13
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
Helyből bunkók az emberek,nem csak a körforgalomban!
2013. márc. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
42%
Sűrűbb forgalomban nyilván több ilyen veszélyes szituval is találkozol, mint máshol. Én amondó vagyok, hogy pofátlanság bevágni egymás elé, ám még mindig jobb, ha körforgalomban tesz ilyet valaki, mint egy normál kereszteződésben, hiszen legrosszabb esetben is hegyesszögben találkoztok, ami a legkisebb sérülésveszéllyel jár. De mondom, nem tartom szép dolognak az ilyen megmozdulásokat - de szerintem nem csak körforgalomra jellemző ez a magatartás.
2013. márc. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem a világ legegyszerűbb útkereszteződése a sima körforgalom (A duplára már nem mondanám).

Sokan ennek ellenére nincsenek tisztában még a fogalommal sem, de a működését sem ismerik. Vagy a szokásos Mindenki más dögöljön meg működik itt is.


Kezdjük magával a körforgalommal. Az nem feltétlenül kerek. Pl. Pesten a Kós Károly tér egy nagy négyszögletes tér. A táblával jelzett forgalmi rend szerint ott körforgalom van. Sokáig nem volt az viszont a Lánchíd és az Alagút közötti kerek tér. Pedig pont úgy néz ki…

Majdnem összementünk szintén Pesten az Új Köztemetőben. Ott is van egy kerek tér, amelybe sugarasan futnak be utak. No, az sem körforgalom, mert semmiféle tábla nincs.

Szóval már itt bajok vannak.

Irányjelzés: elképesztő miket látok néha.

Sokan nem indexelnek a kihajtáskor. Ez igen gyakori. Vagy az utolsó pillanatban. Mások meg befelé indexelnek.

De láttam ilyent is: be jobba, a körben folyamatosan balra, majd jelzés nélkül ki.

(Megjegyzem a főútvonal jobbra/balra kanyarodik táblánál is összevissza jeleznek.)

Tipikus az is, amikor a belső sávból mennek ki, nemegyszer leszorítva a külsőben közlekedőt.

A kérdésben megfogalmazott jelenséggel is gyakran találkozom. Egy részük bunkóságból teszi. De ritkán ugyan, de velem is előfordult már. Mégpedig az említett kifelé nem jelzek gyakorisága miatt. Nem indexel, da a mozgása arra utal, hogy kimenne. Pl. nagyon kint van a szélén, lassít. Meg van egy buta reflex is az emberben. Kimegy egy, jelzés nélkül. Kimegy a második és a harmadik is. A negyedik is ebben a sorban van, s azt hiszed, az is ki fog menni. De az valóban marad bent. Vezetési hiba, elismerem, de hát emberek vagyunk.

-----

Egyébként tényleg nem tudnak várni. Tegnap pl. az öklét ráztam felém egy autós, mert a kresznek megfelelően kiengedtem a megállóból a buszt. És ez már elég volt ahhoz, hogy liluljon a feje.

2013. márc. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
26%
vezetem sokat franciában ott van 2 sávos meg 3 sávos is párizsban is voltam 2 szer elvileg 5 vagy 6 képzelet beli sávos a general de gaule emlékmunél a nagy körforgo nagy franciák aztán hidjétek el körförgöban adnak neki és jelzik ki mere megy de szemed a pályán kell legyen mert belsőből ugy kivág kijárat felé 50 70 el..csak nézel...sőt elöznek is benne :)
2013. márc. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2013. márc. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2013. márc. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

"De láttam ilyent is: be jobba, a körben folyamatosan balra, majd jelzés nélkül ki."


Románoknál kell a körforgalomban balra indexelni, biztos románt láttál...

2013. márc. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

"De láttam ilyent is: be jobba, a körben folyamatosan balra, majd jelzés nélkül ki."


Ezt az angoloknál ha jól tudom majdnem így kell csinálni. Befelé menet a körforgalom közepe felé kell jelezni, kivéve ha az első kijáraton mész ki, akkor értelemszerűen a kijárat irányába.

Akkor kell abbahagyni a jelzést a körforgalom közepe felé, amikor ki akarsz belőle hajtani. Ott tehát hozzánk képest "fordítca" van, de logikus a rendszer.

2013. márc. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
47%

Köszönöm az indoklás nélküli lepontozást, igazán gerinctelen dolog.


Körforgalomba behajtáskor a 2000-es évek elejéig Magyarországon is kötelező volt a balra indexelés, szerencsére ezt a szabályt azóta törölték a KRESZ-ből - mindazonáltal néhányan máig így használják. Kerékpározáskor én is szoktam balra karjelzéssel jelezni, hogy továbbmegyek a körforgalomban, elég csúnya baleseteket lehet ezzel megelőzni.

2013. márc. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!