Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kinek van elsőbbsége az...

Kinek van elsőbbsége az alábbi helyszínen a leírt szituációban?

Figyelt kérdés

A Csömöri úton megfordulna egy autó az alábbi kereszteződésben, és a használaton kívüli villamossíneken állva megadják az elsőbbséget azoknak, akik a Csömöri úton a belváros felé haladnak (tehát gyakorlatilag szemközti sávban jönnek).

[link]


Mindeközben én a Fűrész utcából kanyarodnék ki balra a Csömöri útra, ugyancsak megadva az elsőbbséget azoknak, akiknek a fenti szituációban a másik autós.

[link]


Ha a fent említetteket "elengedtük", kinek van kettőnk közül elsőbbsége? Nekem, vagy a megfordulni kívánó autósnak? Látszólag mindketten balra kanyarodunk, viszont én elvileg egyenesen megyek egészen a másik sávig, ahol egy újabb elsőbbségadás kötelező tábla van.


2015. máj. 11. 15:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Mivel a Fűrész utcában van elsőbbségadás tábla, a megforduló autós pedig elvileg a védett útszakaszon tartózkodik, ezért szerintem neki.
2015. máj. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is neki, elsőbbségadás táblád van.
2015. máj. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Persze a helyzetet bonyolítja, hogy neki is van táblája, miután besorolt a belső, kanyarodó sávba.


Egyébként érdekes kérdés, jól ismerem a környéket, de ebbe a szituba még nem kerültem bele.

2015. máj. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
"a)43 „Elsőbbségadás kötelező” (9. ábra); a tábla azt jelzi, hogy az útkereszteződésben elsőbbséget kell adni a keresztező (betorkolló) úton - illetőleg, ha a jelzőtábla alatt az útkereszteződés alaprajzi vázlatát feltüntető kiegészítő tábla van, az ezen vastag vonallal jelzett úton (10. ábra) - érkező jármű részére. "
2015. máj. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szerintem nekem van elsőbbségem. Neki is van elsőbbségadás kötelező táblája, nekem is. Ő balra kanyarodik, elvileg én is, de mivel lesz még egy ilyen táblám, odáig egyenesen megyek. Elsőbbsége meg annak van a kereszteződésben, aki egyenesen halad.
2015. máj. 11. 17:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Neked van elsőbbséged.

Persze vesztem én már ezen össze autós oktatóval is csak nem itt, hanem a Mogyoródi-Pillangó sarkon. Ott is hasonló a szitu, csak nincs villamossín, de a tanulókkal rendszeresen ott fordulnak meg az oktatók:

[link]

Mondjuk ha én vagyok a képen az ezüst autóval, a másik jön a Róna utca felől és itt akar megfordulni, én se engedem el.


Na lehet lepontozni.

2015. máj. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szóval amikor még én tanultam (majd megkeresem a könyvet), akkor még benne volt, hogy ha az elválasztó sáv 5 méternél szélesebb, akkor olyan, mintha kereszteződés lenne.


De közben megtaláltam az alábbi írást is. Tudom nem mérvadó egy cikk az autozz.blog-ról, de hasonló a szituáció.

Röviden: Ha a megforduló autónak nincs macisajtja és egy ívben fordul, akkor elsőbbsége van. Ha - mint a képen - ki van téve a macisajt, akkor egyenrangú a betorkolló úttal.


[link]

2015. máj. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!