Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Gyakran átnézem a KRESz-t...

Gyakran átnézem a KRESz-t mert vannak dolgok amiket nem használok elfelejtem. Ti hogy vagytok ezzel? Ilyen pl. a villamos. Nagyjűából emlékszem rá, de nem tiszta. Van most még egy kérdés ami nem tiszta. Az úttorkolat útkereszteződésnek számít?

Figyelt kérdés
[link]

#feledés #Útkerezteződés #úttorkolat
2015. máj. 13. 18:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A kép alapján ugye egyértelmű hogy az úttorkolat csak egy irányú utca és ugye a főútról ráhajtani nem lehet mert ugye olyan jelző tábla van kint hogy behajtani tilos abból az irányból. Ugye Ott a lámpaoszlopnál lehet látni egy főútjelzés tábla formát és onnan ki lehet hajtani a szabályok szerint csak elsőbbséget kell adni. Az úttorkolatok zöme ha nyitott a forgalomra akár egy irányból akkor útkereszteződésnek számít
2015. máj. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
5%
Ha ott autók közlekednek, akkor igen. Itt nyilván a ciklámen nyilú autónak van elsőbbsége.
2015. máj. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Kereszteződés igen, aminek azért van jelentősége, mert feloldja a tiltó táblákat.


Aki onnan kanyarodik rá az útra, az nem tudhatja, hogy 200m-el előrébb sebességkorlátozás volt kirakva.


Amúgy én nem látok a képen főútvonal jelzést, de szaggatott vonalat se a szélén. Ha a lámpán nincs stop vagy elsőbbségadás tábla, akkor a zöld kocsinak van elsőbbsége.

2015. máj. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Az úttorkolat is kereszteződés, mint azt a későbbi kérdésednél belinkeltem.


A képen a Kórház utca-Miklós utca kereszteződése látható, régen jobbkezes kereszteződés volt, de kiraktak egy macisajtot, mert sok volt a vita.

[link]

2015. máj. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Értem! És ennél mi a helyzet?


[link]

2015. máj. 13. 21:00
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Emlékeim szerint ez itt megegyezés alapján történik, bár ez egy gagyi kép így, nem hiszem, hogy létezik sok ilyen kereszteződés. Amerikában van az, hogy stop tábla van körbe mindenkinek, abban több a logika.


Amúgy az a logikus, hogy a kettő szembehaladó indul el, mert nem keresztezik egymás útját.


Tehát véleményem szerint ez egy szar kép.

2015. máj. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 kovpet ***** válasza:
46%

A,D,C


Miért lenne közös megegyezés?

A megy először, mert neki nincs jobbra senki.

Ha elment, akkor D is mehet, mert már neki sincs jobbra senki. Aztán már csak C van, így ő is mehet.

2015. máj. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

28. § (1) Az útkereszteződésben - ha a (2) bekezdés rendelkezéseiből más nem következik - a járművel elsőbbséget kell adni

a) a jobbról érkező minden jármű és

b) a balról érkező villamos

részére.

(2) A másik jármű érkezési irányától függetlenül elsőbbséget kell adni az útkereszteződésben

a)204 minden járművel a megkülönböztető fény- és hangjelzést együttesen használó gépjármű részére, továbbá minden ilyen gépjárművekkel kísért (közrefogott), zárt csoportban haladó megkülönböztető fényjelzést használó gépjármű részére;

b) az olyan útról érkező járművel, amelyen az útkereszteződés előtt „Elsőbbségadás kötelező” vagy „Állj! Elsőbbségadás kötelező” jelzőtábla van, a keresztező - illetőleg a kiegészítő táblán vastag vonallal jelzett - útról érkező jármű részére;

c) földútról érkező járművel a szilárd burkolatú útról érkező jármű részére;

d) körforgalomban haladó járművel a körforgalmat keresztező villamos részére.



Én úgy értelmezem, hogy a macisajttal és a stop táblával jelölt résznél MINDENKINEK elsőbbséget kell adni és ott nem érvényesül a jobbkéz szabály.


Amúgy ahogy keresgéltem, fent is van más oldalon is, hogy ez a kép egy baromság:

[link]

2015. máj. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 kovpet ***** válasza:
0%
Jobbkézszabály ott van, ahol egyenrangú utak keresztezik egymást. Ezek nekem annak tűnnek :)
2015. máj. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 kovpet ***** válasza:
46%
Már hogy kivéve az, ahol nincs kocsi. Annak persze nem kellene elsőbbséget adni, ha lenne ott valaki.
2015. máj. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!