Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ez ügyben csak akkor kell a...

Ez ügyben csak akkor kell a rendőrséget keresnem ha szemtanúakt keresnek?

Figyelt kérdés

Tegnap este egy vasútállomás parkolójában álltam és az autómból a főút forgalmát figyeltem,a vonattal érkező barátnőmre vártam.

Már elég gyér volt a forgalom, mikor egy szakadt/rossz állapotú BMW hatalmas sebességgel érkezett a kereszteződésbe és a járdára hajtva letarolt több közlekedési táblát is, végül egy gyalogosvédő korlát fogta meg.

Hárman ültek benne mindenki kiszállt, kettő azonnal sprintelve elfutott, a harmadik leszedte a rendszámot és toporgott az autó körül, már odaakartam menni,hogy megkérdezzem minden rendben van e,mikor jött egy másik BMW abból 4-en kiszálltak (szerintem az a kettő is ott volt aki elfutott) megnézték az autót, összeszedték a nagyobb leesett alkatrészeket ezután kihúzták a BMW-t az útra a hátsó rendszámot visszatették rá (legalábbis azt láttam) és talán vontatva, talán lábon elől az ép BMW-vel elhajtottak, hatalmas pusztítást hátrahagyva.

Ezután egy járőrautó 2x is elhaladt a baleset helyszíne mellett, még csak lassítani sem lassítottak, aztán mikor már hazafelé mentem (10 perccel a baleset után) két járőrautó is megelőzött szirénázva.

Én csak azt láttam mi történt, de mivel őket nem igazán izgatta, gondoltam mit szóljak hozzá?Ha tanúkat keresnek én elmondom amit láttam, de úgy igazából nem érdekel, csak nem akarom,hogy aztán meg nekem ebből bármi gondom legyen, meg őszintén szólva nincs kedvem rendőrségre járni, tehát ha nem keresnek inkább nem is foglalkoznék az üggyel.


2015. máj. 14. 13:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet gyávaság de én inkább nem avatkoznék bele az ilyen sötét figurák dolgába. Kamera volt arra?
2015. máj. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt megértelek, kellemetlen bejárkálni a rendőrségre, bíróságra és talán a családodat is féltenéd az ezek szerint nem túl szimpi arcoktól.


Másrészt viszont érdekes lehet, hogy miért is hagyta el az utat az az autó. Mi van, ha műszaki ok van a baleset hátterében? Vagy ital, drog hatása alatt volt a vezető? Ha nem kapcsolják le, legközelebb nem tábla lesz ott, hanem óvodáscsoport. Szóval mégiscsak lépni kell ilyen esetben, ott a helyszínen. Nem kell feltűnősködni, csak épphogy meglesni a rendszámot vagy legalább sunyiban felhívni a rendőrséget,hogy nézzenek már rájuk...

2015. máj. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Névvel semmiképp se tedd, max fülkéből telefonálj be, hogy ezt és ezt láttad, így megúszod hogy rángassanak.
2015. máj. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!