Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Páromnak és nekem is tavaly...

Páromnak és nekem is tavaly november óta van jogsink, most lesz az első hosszabb utunk kocsival és én nem akarom engedni, hogy Ő is vezessen, jogos? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Két hét eltéréssel lett meg a jogsink, de a különbség kettőnk között, hogy én azóta is vezetek, hetente minimum 2 alkalommal. Van, hogy csak helyben, de van, hogy 40-50 km-t is, ha épp Gyálon van dolgom havi 1*.

Ez a hosszabb táv amit megyünk 280 km csak oda. Ő akar visszafele vezetni. Neki nincs rutinja, mert nincs saját autónk és én ha menni akarok valahova, akkor a nagynénémét kérem el, amit Ő nem igazán akar vezetni mert Suzuki és szerinte a Suzuki egy szar.

A lényeg annyi, hogy én nem szeretném, hogy Ő vezessen mert félek, tényleg nincs rutinja, a jogsi megszerzése óta talán 2* 15 percet vezetett.

Ő viszont azt mondja, hogy önző vagyok és benyomta a durcát....Értem én, hogy pasi és sérti az egóját, hogy a nője vezet... De ez szerintem nem a legfontosabb szempont lenne ebben a helyzetben.

Ti hagynátok vezetni? Tényleg én vagyok s**gfej?


2015. máj. 14. 19:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Attól függ, kinek a kocsijával mentek. Ha valahogy megszerezte a jogsit, akkor hadd vezessen (ha az ő autójukkal utaztok), valamikor úgyis kell rutint szerezni.
2015. máj. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Szerintem eleinte ismerős úton kéne "gyakorolnia" és nem nagy forgalomban.

De nem tilthatod el a vezetéstől, mert akkor meg mi értelme a jogsijának?

2015. máj. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Hja kérem, aki "szar Suzukin" nem hajlandó gyakorolni, ne akarjon 280 kilométert levezetni másik autóval sem... 30-50 kilométeres távot levezethet esetleg, de inkább a lakott településen kozlekedve kellene gyakorolni. A vezetés alapja a figyelés, ha nincs gyakorlata, hamar elfárad, sok a 280 még pihenőkkel is, és nem akkor kell magyarázkötni, ha baj történt, hanem megelőzni. Gyakorlat híján még egy biciklis megelőzése is feladvány, 280 kilométer sok, nem kellene a Suzukit zsigerből visszautasítami.
2015. máj. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, elindultok visszafelé, aztán majd látod, hogyan megy neki. Egy esélyt szerintem megérdemel, mert hogyan legyen rutinja egyébként? Ismerősöm friss jogsival Horvátországig meg sem állt, nem volt gond. Remélhetőleg neki sem lesz gondja. A rutintalanság önmagában nem garantálja a bajt, ha odafigyel az ember, és nem eszetlenkedik.

Inkább kezdje 280 km autópályával, mint egy nagyobb városban csúcsforgalomban 5 km-en.

2015. máj. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Engedd neki hogy vezessen, aztán ha reménytelen a helyzet, vezess te újra.

Jogilag kinek az autója, mert írtad nem saját, írtok egy papírt, hogy te vezetheted, és amikor vezetne te mondod hogy ó basszus, nem lettél te is beleírva a meghatalmazásba. Ami legyen mindenképp, épp a héten volt dolgom a rendőrökkel, és igen nagy szerencsém volt, hogy elhitték az igazat, az is ilyen meghatalmazásos dolog volt, de ez mindegy is.

2015. máj. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat! Igazatok van abban, hogy egy esélyt adhatok neki.

Nagynéném kocsijával megyünk, a "sz*r" Suzukival.

Autópályán nem megyünk, csak országúton és faluk/városokon keresztül.

Olyan kölcsönadási szerződést honnan szerezzek? Netről letölthető megfelel?

2015. máj. 14. 20:41
 7/16 A kérdező kommentje:
Vagyis hát jogilag az a kocsi igazából az anyukám nevén van, csak nem Ő használja, hanem vagy én vagy néném.
2015. máj. 14. 20:44
 8/16 anonim ***** válasza:
Ahhoz azért nem kell kölcsönadási, hogy a szülőd autóját vezesd. Gyorsan kiderül, hogy jé, a sofőr anyja neve egyezik a forgalmiban lévő tulajdonos nevével. Ahhoz valami nagyon hülye rendőrnek kell lennie, hogy ebbe belekössön. Nagyapám kocsijával is igazoltattak már, még csak meg sem kérdezték, hogy kié a kocsi, pedig vele csak a vezetéknevünk azonos.
2015. máj. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nincs rutinja. Ha nem vezet nem is lesz...

Viszont azért kölcsön kocsival gyakorolni élesben, az merész egy kicsit szerintem. :D

2015. máj. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Hát igen :D Főleg, hogy most lett teljesen szervizelve, mivel én "öröklöm" ha vesznek egy másikat hamarosan.

Nem is az a bajom, hogy vezetne, tényleg kéne neki a rutin, de néha mikor megyek rövidebb utakra és épp itthon van Ő is akkor szoktam neki mondani, hogy jöjjön velem és vezessen. De nem, mert a suzuki s*ar. (azért az igazábol, mert elindulni se tud vele normálisan és azért mert ő nem tudja elvezetni, szerinte s*ar) Tőlem meg nem fogad el tanácsot, biztosan bántja az egoját...

Szóval nem tudom, hogy mitévő legyek.

2015. máj. 15. 00:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!