Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Páromnak és nekem is tavaly...

Páromnak és nekem is tavaly november óta van jogsink, most lesz az első hosszabb utunk kocsival és én nem akarom engedni, hogy Ő is vezessen, jogos? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Két hét eltéréssel lett meg a jogsink, de a különbség kettőnk között, hogy én azóta is vezetek, hetente minimum 2 alkalommal. Van, hogy csak helyben, de van, hogy 40-50 km-t is, ha épp Gyálon van dolgom havi 1*.

Ez a hosszabb táv amit megyünk 280 km csak oda. Ő akar visszafele vezetni. Neki nincs rutinja, mert nincs saját autónk és én ha menni akarok valahova, akkor a nagynénémét kérem el, amit Ő nem igazán akar vezetni mert Suzuki és szerinte a Suzuki egy szar.

A lényeg annyi, hogy én nem szeretném, hogy Ő vezessen mert félek, tényleg nincs rutinja, a jogsi megszerzése óta talán 2* 15 percet vezetett.

Ő viszont azt mondja, hogy önző vagyok és benyomta a durcát....Értem én, hogy pasi és sérti az egóját, hogy a nője vezet... De ez szerintem nem a legfontosabb szempont lenne ebben a helyzetben.

Ti hagynátok vezetni? Tényleg én vagyok s**gfej?


2015. máj. 14. 19:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Van egy olyan sejtésem, hogy valamiért cikinek érzi a Suzukit, de most az otthontól távol azért bevállalná.

Csakhogy éppen azzal van a gond, hogy mivel nem tudja vezetni, nem érzi azt az autót, nem országúti tempóban kellene kísérletezni, mert az neki még gyors, balesetveszélyes, annál már csak a nagyvárosi csúcsforgalom nehezebb, igaz más szempontból.


Forgalmi vizsga után 4 hónapig nem vezettem, miután megvettem az autót (Suzuki) a (kis)város utcáit róttam, illetve csak 10-15 kilométeres körzetben gyakoroltam kb. 3 héten keresztül, egyedül segítség nélkül...

Aztán már távolabbi túrákat is bevállaltam, s kb 2 hónap után mentem be a megyeszékhelyre...

Nem is a napok, hetek, vagy hónapok számítanak, az egyénenként változó, van, aki nagyon gyorsan rá tud hangolódni az autóra, érzi, hogy az adott helyzetben mit lehet, és mit nem, de bizonyos idő mindenkinek kell.

Lakott településen, ahol nincs nagy forgalom, sokkal nyugisabb körülmények között lehet közlekedni, más az, ha 30-40-50 kilométeres sebességről kell lassítani, gyorsítani, mint az, amikor meglehet ritkábban, de 90-100 kilométeres sebességgel haladva kell manőverbe kezdeni.

A kifáradás is jelentős tényező tud lenni, nagy sebességgel közlekedéshez pedig alap, hogy a vezető érezze az autót, hol van a széle, eleje, hogy reagál a kormánymozdításra, gázadásra, stb.


Vezessen, gyakoroljon, hisz akkor van értelme a jogosítványnak, de fokozatosan kellene előre lépni, amíg az autót nem tudja biztonságosan kezelni, irányítani, ne országúti tempóban akarjon közlekedni.

2015. máj. 15. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ha te és más tudja vezetni a kocsit, akkor a kocsinak semmi baja (nem sz@r).


Egy parkolóban, amíg nem tud elindulni 100-ból 100-szor hibátlanul(lefulladás, rángatás egyéb dolog nélkül), addig ne engedd vezetni.

Oka: kicsit abszurd: de mi van ha pont a vasúti átjárón fullad le, és nem tud róla idegességében lemenni, amikor elkezd leereszkedni a sorompó. Sajnos ez túlzásnak tűnik, de én így toltam le egyszer egy autót a sínekről(3x fulladt le a síneken), mert leblokkolt a kezdő sofőr.

Aztán kellene menni jó sok kört a parkolóban/parkolni is sokszor (kocsi méreteit megtanulja). Majd a környező kisebb utcákban, hogy szokja az 50-et.


De ekkor is csak nagyon meggondolnám, hogy átengedem e neki a kormányt éles helyzetben.


Engem egyedül vezetni a szüleim csak azután engedtek, hogy velük levezettem vagy 4-5000-km-t. Fél évig én vittem őket mindenhova. De én úgy mentem már a vezetői tanfolyamra, hogy tökéletesen tudtam vezetni az autót, csak a forgalmat kellett megszoknom.

2015. máj. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Hát, elég nagy kihívás elé állított a párod. Én nem hiszem, hogy főúton kéne elkezdenie a gyakorlást.

Nekem már volt robogóra jogsim, mikor megkaptam a kocsira és így is először egy nagyon olcsó öreg kocsival mászkáltam a faluk között és földeseken, kis városba is csak havonta 2-szer mentem, majd a megyeszékhelyre csak 3 hónap után, de én minden nagy gyakoroltam, volt mikor csak 2 km-t, volt mikor 100 km-t.

A helyedben lakott területen belül odaadnám neki, aztán lehet hamar ráérez.

2015. máj. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Azért egy picit a 4-5000 km is túlzás, bár az tuti, hogy károdra nem vált :)
2015. máj. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. És igen, én is ilyesmitől félek, hogy olyan helyen fullad le ahol nem kéne. Pl mikor itt helyben hagytam vezetni, akkor is volt, hogy az utcából a fő útra nem tudott kikanyarodni, csak kb 10. próbálkozásra. Meg olyan is, hogy a lámpa 3. jára váltott zöldre mire el tudott indulni mögöttünk meg már sík idegek voltak. Na ez városban "elmegy", de tényleg valami élesebb helyzetben nem szívesen engedném. Inkább majd ott helybe, úgyis falura megyünk a napok alatt még ott leszünk, vezetgethet. Esetleg át a másik faluba, stb. Nem mondom, hogy én tökeletesen vezetek fél év után, de havonta egyszer fulladok le, nem elindulásonként 1*...

Nem akarok önzőnek tűnni vele szemben, de azért félek a balesettől :(

2015. máj. 16. 01:42
 16/16 anonim ***** válasza:

Aki ennyire nem tud vezetni, az ne kölcsön autóval és ne országúton akarja kezdeni.

Ha pedig a Suzuki szerinte egy sz.., akkor végképp alkalmatlan a vezetésre.

Szerintem most ne vezessen. Ha majd később lesz saját kocsitok (vagy megöröklitek ezt), akkor keressen egy oktatót, vegyen tőle órákat, és UTÁNA próbálkozzon egymaga.

2015. máj. 20. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!