Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ma olvastam egy kifejezést:...

Ma olvastam egy kifejezést: "piros lámpán való kismértékű áthaladás" - amivel a megkülönböztető jelzést használók haladását segítheti az autós. Ez pontosan mit takar a KRESZ-ben?

Figyelt kérdés

2015. máj. 17. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

Ne csinálj jogsit, ha ezt nem érted meg!!4négy!


Piros lámpánál előre gurulhatsz annyit, hogy a megkülönböztető jelzést használó autó(k) elférjenek. Tudod, ők átmehetnek a piroson.

2015. máj. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 egySanyi ***** válasza:
A kérdésben benne van a válasz is csak értelmezni kell. Piros lámpánál állsz, mögötted villogó autó érkezik, megfelelő körültekintéssel és figyelemmel félre állsz előle.
2015. máj. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Második nem pontos választ adott.

A megkülönböztető fény és HANGjelzést adó járműnek adhatsz utat a tilos jelzésnél közúton. Magadat és másokat nem veszélyeztetsz. Tehát akkor, ha ezzel utat tudsz adni, de sem magadra, sem más közlekedőre nézve nem idézel előre vészhelyzetet, akkor meg kell tenned.

A csak villogó használatát a KRESZ csak tilos helyen álló járműre értelmezi, haladóra nem. Szóval ha csöndben van, akkor nem mehetsz át a piroson.

Sokan a sárga villogóval is tévedésben vannak, ezért ezt is írom: az NEM megkülönböztető jelzés.

2015. máj. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"kismértékű áthaladás"-ról még nem hallottam. Nincs is semmi értelme. Megkülönböztető jelzéseit használó jármű

továbbhaladását biztosítanod kell, ilyen esetben akár át is mehetsz a kereszteződésen, nincs megszabva, hogy hány métert gurulhatsz be.

2015. máj. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 egySanyi ***** válasza:

#3

Köszönöm a kiegészítést, természetesen én is úgy gondoltam a villogót, hogy megy vele a hangjelzés is (igazából hang nélkül csak villogóval nagyon ritkán találkozok, szinte sose).

2015. máj. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én késő este találkoztam már egy pár alkalommal olyan mentőautóval, ami csak fény jelzést használt de hangot nem. gondolom azért nem használta mert nem akarta a fél települést a szirénával felébreszteni, meg este a sötétbe a villogó fénye már amúgy is messziről látszódik.
2015. máj. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!