Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy vannak a kanyarodás...

Hogy vannak a kanyarodás szabályai a segédmotoroknál?

Figyelt kérdés

Pár konkrét dolog:

-körforgalomba mik a szabályok, hogyan kell kanyarodni? (Pontosan, úgy értem hova sorolok, bemehetek-e autók mellé stb)

-egy olyan kereszteződésnél, ahol bármerre lehet kanyarodni, ott hogyan kell balra, egyenesen vagy jobbra? (Bemehetek-e autók mellé, elfoglalhatok-e egy egész sávot, hova kell és hogyan sorolni? ilyenek)

Az autós jogsim megvan, de fogalmam sincsit tegyem kismotorral a közutakon... Van már 1 és fél éves rutinom azzal nincs gond, csak a szabályokkal vagyok gondba...


2015. máj. 19. 16:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Hol voltál a kresz tanfolyamon?


A motor, a kerékpár ugyanolyan járműnek számít mint a kocsi, ugyanúgy nem haladhat egy sávban másik jármű mellett, ahogy két kocsi se haladhat egy sávban.


Az egy nyomvonalúság annyi pluszt hoz magával, hogy a motorosok előresorolhatnak amikor a többi kocsi éppen áll, illetve nem kötelező sávot váltani, ha előzöd őket.


Kb ennyi. Minden más a fenti témában ugyanaz mint kocsinál. A jobbra tartás szintén vonatkozik rájuk, tehát jobbra kell sorolni.

2015. máj. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Még pár este eszembe jutott:

-Reggelente a tömött kocsisorban, hogyha előrébbmentem akkor hova állok? Mivel ha nincs hely 2 autó között akkor egy autó mellett rekedek... (De gondolom akkor nem megyek előre)

-és ha valaki jobboldalt besorol kismotorral (balra kanyarodna) általában nem emgedik el az autósok, dudálnak rá meg minden (ez amit én läok reggelente) meg ha egy robogós beelőz a sorban, arra is kiabálnak..

2015. máj. 19. 17:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Az a te felelősséged, hogy előresorolsz a kocsik mellett jobb oldalt, hogy a végén hova tudsz beállni/beragadni. Ha beragadsz egy kocsi mellett, attól még a melletted álló kocsinak nem kötelessége maga elé engedni.



A jobb oldalt besorolást nem értem. Egy kereszteződésben neked jobb oldalról akar balra kanyarodni?


Ha ez így van, akkor elsőbbségi és kanyarodási szabályok. Ha nincs elsőbbsége, akkor senki se köteles beengedni. Ha ilyen esetben vágódik ki a kocsik köz. jogos, hogy ledudálják. Az egy dolog, hogy szabálytalankodik, de ha a saját hibájából kivasalják, akkor rosszul jár.


Nagyon sok robogós szarik a szabályokra ez a gond.

2015. máj. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!