Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki a felelős ebben az esetben,...

Ki a felelős ebben az esetben, ha belémhajtottak?

Figyelt kérdés

Egy mellékútról szándékoztam lekanyarodni dűlőútra, amikor egy autó hátulról az autómnak hajtott. A sofőr állítja, hogy nem indexeltem. Én kicsit sokk alatt nem emlékszem, de mindig indexelek egyébként. Nem hívtunk rendőrt.

Ki a felelős ilyenkor?


2015. máj. 29. 23:00
1 2 3 4
 1/33 anonim válasza:
77%
Lehet, hogy te nem indexeltel, de o sem tartotta a fektavolsagot.
2015. máj. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Az a felelős aki beléd hajtott hátulról.
2015. máj. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha van jogsid, tudnod kell, hogy az, aki beléhajt másba.
2015. máj. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
0%
Megosztott lesz a felelősség, a biztosító nem fizet majd senkinek csak cascóra max.
2015. máj. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:

Nézd, ha egy állítás és egy tagadás áll egymással szemben, másbizonyíték / vallomás nem áll rendelkezésre, akkor az indexelésnek sem a megtörténte, sem az elmulasztása nem bizonyítható.


Az viszont teljesen egyértelmű, hogy a mögötted jövő nem tartott kellő követési távolságot, hiszen akár akkor is meg kellett volna tudni állnia mögötted, ha kiugrik eléd egy vaddisznó és te satuval megállsz - nem beszélve egy sima lefordulásról.


Persze ha te megelőzted a másikat és besatuzva fordultál jobbra, az megint más eset.

2015. máj. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy a káresemény szempontjából, hogy indexeltél-e! A lényeg, hogy ha csak megálltál volna, akkor is beléd megy a birka! Egyszer régen úgy állt belém hátulról egy hasonló képességű emberke, hogy én megálltam a sárga lámpánál, ő meg gyorsított, mert azt gondolta még átférünk és én biztos át fogok menni!
2015. máj. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Nem előztem meg, egyszerűen balra fordultam.
2015. máj. 30. 08:07
 8/33 anonim ***** válasza:
54%
Ha jobbra kanyarodtál akkor a hátulról jövő a hibás a féktávolság miatt akkor is ha nem indexeltél. Amennyiben viszont balra kanyarodtál és ő belekezdett az előzésbe akkor te vagy a hibás mert indexelés hiányában ő belekezdhetett az előzésbe és elsőbbsége volt. Nem írtad le világosan merre fordultál, azért gondolom hogy így is történhetett esetleg.
2015. máj. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim válasza:
54%
Ezt az aprosagot nem emlitetted, hogy te balra kanyarodtal...
2015. máj. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

Amennyiben a mellékút és a dűlő is földút akkor nincs védett út, és mint tudjuk útkereszteződésben csak a védett úton szabad előzni!

Bár az eredeti kérdésben nem volt szó előzésről...


Kérdező pontosítanál, hogyan is történt a dolog, valamint melyik részek ütköztek?

2015. máj. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!