Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi legyen a következő lépés?

Mi legyen a következő lépés?

Figyelt kérdés

Cirka 3 hete elütöttek egy körforgalom zebráján. Zúzódással, horzsolásokkal és agyrázkódással megúsztam.

A sofőr hívta a mentőket, 2 napig a kórházban benntartottak megfigyelésre. Miután kiengedtek felhívtam a vezetőt. Elmondtam az aktuális helyzetet, illetve kértem, hogy találkozzunk személyesen is. Annyit válaszolt, hogy majd visszahív. Ez volt 2 hete.

1. Hívjam újra, hogy megkérdezzem mi a rák van?

2. Vagy hagyjam a fenébe s keressek egy ügyvédet?


A rendőrség már elindította az eljárást, a vallomásomat felvették a kórházban. Elvileg ő nem kapott helyszíni bírságot, a jogsija is megvan még, vezet. Még nem volt soha büntetve.



2015. jún. 1. 02:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Te mit akarsz tőle?

Neki kellene "kedvedben járni" mert elég rosszul áll a szénája, kijelölt gyalogosátkelő helyen a gyalogosnak megkülönböztetett elsőbbsége van (az átkelésben még zavarni sem szabad)

Ügyvédre neki lesz szüksége, nem neked.


"Elmondtam az aktuális helyzetet, illetve kértem, hogy találkozzunk személyesen is." - ezt részleteznéd? (van sejtésem, mit szeretnél megbeszélni vele)

2015. jún. 1. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha valamit szeretnél vele megbeszélni, keresd te őt, mivel neki az események ismeretében tök kellemetlen lesz a beszélgetés és önként aligha fogja keresni az alkalmat.


Ha polgári peres követelést támasztanál, akkor valóban jobb előbb peren kívül egyezkedni - de ezt is inkább kezdeményezd te, ám előtte a reális igények feltérképezése érdekében egyeztess az ügyvédeddel.

2015. jún. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Gondolom félt, hogy megakarod verni, esetleg pénzt akarsz kicsikarni tőle. Én se akarnék találkozni azzal, akit elütöttem a figyelmetlenségem miatt, mert félnék, hogy zsarolni akar, nem vagyok olyan jó anyagi helyzetben, hogy tudjak egy csomót fizetni, amire vágyik, zsarolgasson, amire sajnos ebben az országban jó esély van. Lehet, hogy Te nem ezért akarsz vele találkozni, de attól még jogosan gondolja. Én el is dobnám a sim kártyát és inkább rábíznám a dolgot a rendőrségre, majd lesz ami lesz.


De miért is akarsz vele amúgy találkozni?

2015. jún. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Jah amúgy maximum a kórházi költségeket hajtasd majd be vele, meg a gondolom tönkrement ruhádat. De ne így, hogy találkozol vele, mert akkor nem lesz nyoma a történteknek, hogy adott neked pénzt, ugyan mi a bizonyíték, hogy nem akarsz mégtöbbet.


Így inkább hivatalos szervekre bízza a dolgot.


2 hét, hát hogyan áll jelenleg az ügy amúgy? Nem neked kéne hívogatni, a rendőrök nem csinálnak semmit?

2015. jún. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Azért akarok vele találkozni, hogy megkérdezzem ő pontosan mit gondol, mit tervez tenni (lásd kártérítés), illetve megmutatnám neki azt az anyagi kárt amit okozott (a pólóm háta kiszakadt több helyen is, hála a betört szélvédő üvegdarabkáinak, illetve a karórám is tönkrement).

Nem egyedül találkoztam volna vele, megkérném hogy ő is mint én hozzon tanút, illetve vinnék lapot-tollat, hogy tudjuk dokumentálni amit megbeszélünk.

Igen, megegyeznék vele peren kívül. Nagyon be volt szarva ott a helyszínen is, ráadásul normális öregnek tűnt (55-60 körüli férfi), ergo gondoltam korrekt módon meg lehet vele beszélni. Tudom milyen a mai világ, elhiszem hogy bizalmatlan, én is az vagyok.


Rendőrség hogy áll?? Pff, hagyjuk. A rendőr aki felvette a vallomásomat a kórházban azt mondta, hogy majd Júliusban valamikor beidéznek, ha nem 8 napon túl gyógyuló a sérülésem. Kösz....

2015. jún. 1. 12:59
 6/10 A kérdező kommentje:
U.i.: a tönkrement cucc nem luxuscikk, de amerikából rendeltem, sőt a póló már nem kapható a méretemben, illetve 3 hetet vártam rá (plusz szívtam is a NAV baromságai miatt), szóval örülnék ha azokat legalább megtérítené.
2015. jún. 1. 13:01
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát akkor erről küldj neki sms-t például. A tönkrement ruháról, ékszerről. Hogy nem csak úgy pénzt akarsz kicsikarni, hanem normális emberi módon akarod ezt intézni, biztosítózzon mondjuk a ruhád, ékszered miatt, csak térítse meg.


Ha idősebb csávó volt, te meg erőd teljében lévő fiatal, hát nem tudna védekezni, márpedig csomó ilyen van.


Ha már az eseménykor is nagyon meg volt rémülve, ami érthető, akkor persze, hogy nem akar találkozni veled.


A rendőrség elég gáz az biztos, de akkor is jobban bízz a jogi útban, minthogy ő találkozni fog veled, mert arra semmi esély sajnos. :(


Szerintem menj be a rendőrségre, hogy mi a fene van, bszogatni kell őket, mert anélkül a fene tudja mikor csinálnak valamit, trafizni jobban megéri nekik.

2015. jún. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Valamikor néhány hónap múlva születik egy rendőrségi határozat, ha nem fellebbez senki, akkor jogerőre emelkedik úgy 15 nappal azután, hogy kézhez kaptad. Ekkor kapsz egy másik értesítést a jogerőre emelkedésről. (A papának kb. 6-12 hónapra bevonják a jogsiját, és kinéz kb. 100 ezres bírság is.)


A lényeg, hogy a jogerőre emelkedés után jön el a te időd, mert akkor lesz hivatalos, hogy ki hibázott. Addig amíg a határozat nincs a kezedben csak zaklatás az, amit csinálsz. Persze nyilvánvaló, hogy ő a hibás, de amíg ez nem hivatalos, semmi jogod kártérítésre. Az ilyen igényedet majd egy külön eljárásban nyújthatod be. Ráadásul azért se kell az öreget zaklatni, mert a kötelező biztosítás alapján a biztosító is megtéríti a károdat!


Na megint nemtetszőt írtam, lehet lepontozni!

:D

2015. jún. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor ha jól értem nem lett törésed, repedésed? 8 napon belül gyógyuló sérülés okozása estén a járművezetővel szemben fog eljárni az elkövetés helye szerint illetékes Rendőrkapitányság Igazgatásrendészeti Osztálya. Addig a kihallgatást végző rendőr szolgálati helyére írj egy pár soros kérelmet (de be is mehetsz személyesen), hogy a járművezető nevét, lakcímét, a járműve forgalmi rendszámát és a KGFB-t adják ki neked a biztosítási ügyintézés elindítása miatt (ehhez törvényadta jogod van). Ezzel az igazolással be kell jelenteni ahhoz a biztosítóhoz a káreseményt amelynél a KGFB van megkötve az autóra. A biztosító meg fogja várni a rendőrsi eljárás végét, azaz hogy jogerős legyen az ítélet.

Szabálysértés elkövetésénél nincs lehetőség jogilag megegyezni (mint a büntető ügyeknél a közvetítői eljárás), de ha a járművezető akarja kifizetni a biztosító helyett, ám legyen. Attól őt még ugyanúgy megbírságolják és valószínűleg a jogsiját is elveszik. A KGFB meg azért van, ha másnak kárt okozok azt kifizesse helyettem.

2015. jún. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja és én nem hívogatnám tovább. Ha elsőre elutasító volt akkor hagyd a francba...majd a biztosító fizet...ha nincs biztosítása akkor meg a MABISZ.
2015. jún. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!