Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A Taxik miért nem tartják be...

A Taxik miért nem tartják be az 50-es szabályt? (Többi lent)

Figyelt kérdés
80-100-al is hajthatnak a Taxik bírság nélkül? (városon belül) És a biztonsági övet sem kapcsolják be soha. Őnekik mindent szabad büntetés nélkül?

2015. márc. 9. 15:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem tartják be az ötvenet, amiért a többi autós sem.


Az övet pedig nem kötelező használniuk, ha utast visznek.

2015. márc. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
58%

Biztonsági övet nem kell bekapcsolnia, ha utassal van. A 100-as erős túlzás. Dinamikusabban szoktak menni, de olyan nagyon nem lógnak ki az átlagból. A futott kilométerhez viszonyított baleseti statisztikájuk is jó.

Azért nem tartják be a szabályokat, mert akkor nem keresnek. A másik pedig az, hogy ha a diszpécser azt mondja, 15 perc múlva ott van a kocsi, valóságban pedig 9 percre megérkezik, az utas tombol, hogy 40 percre vár, s hogy nyomja neki, mert baj lesz.

2015. márc. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
És akkor 100-al mehetnek büntetés nélkül a városban? A rendőrség ha kiáll Traffipaxozni, sosem állít meg 1 taxist sem.
2015. márc. 9. 16:08
 4/20 A kérdező kommentje:
A 100 erős túlzás?? Gyakran utazok taxival. Este többször is vittek engem már 100-al és nekik 80 a normál tempó. Főleg ha nincs forgalom az utakon.
2015. márc. 9. 16:12
 5/20 anonim ***** válasza:
37%
Ennek én csak örülök, ha egyszer már fizetek annyit, akkor legalább legyen gyors.
2015. márc. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%

Én nem örülök neki, mert hiába kisebb eséllyel rontanak el valamit a taxisok (jobb a baleseti statisztikájuk) - ha egyszer mégis elbåsznak valamit, akkor a fizika törvényei rájuk is ugyanúgy vonatkoznak, mint a többi autósra. Egy 60-nal haladó taxinak ugyanannyival hosszabb a fékútja egy 50-nel haladó taxihoz képest, mint egy 60-nal haladó más személygépkocsinak egy 50-nel haladó személyautóhoz képest.


Pár kérdéssel lejjebb már ki lett fejtve, hogy van egy látens érdekközösség a bűnüldöző szervek és a taxisok között,így az automata traffipaxok elterjedéséig valóban tapasztalható némi (de nem teljes) kivételezés.

2015. márc. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Ne áltlaánosíts, van, aki betartja... :)
2015. márc. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
55%

Nekem egyszer már akkor kelett sz_rni, amikor vártunk a taxira. A taxis megjött, olyan szépen betartotta az 50-et mindenhol, (emiatt is kaptunk párszor pirosat) hogy azt hittem ott csinálok be! Akkor szagolhatta volna. Pedig utaltam rá 2X is, hogy egyre jobban kell mennem wc-re de mintha a falnak beszéltem volna.

A Csömöri útról mentünk a Lehet tér közelébe.


Ha nyomta volna neki rendesen (hogy be ne sz_rjak) még borravalót is kapott volna!

2015. márc. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

"A rendőrség ha kiáll Traffipaxozni, sosem állít meg 1 taxist sem."


Mást sem állítanak meg, csak küldik a csekket!


Nem írtál várost, tehát Butapest, ott pedig eleve sok főúton megemelt sebességhatárok vannak, gyakori a 70 km/h (pl. Váci út, Hungária körgyűrű), de az M3 kivezetőjén már 80 a megengedett.

Az Árpád hídon pedig én is 100-zal járok pedig nem vagyok taxis, de ott az az ideális.

2015. márc. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
megint 1 okoska, miert faj neked ?
2015. márc. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!